1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Pavel Bičiště odpovídal on-line na otázky

12. 03. 2010

Nymburský Deník uspořádal včera odpoledne on-line rozhovor s trenérem nymburských hokejistů Pavlem Bičištěm. Otázky a odpovědi si můžete přečíst níže v článku.


Jak se vám líbí hokejové rituály?
Lukáš Trejbal, včera 15:57
Odpověď vložena: včera 16:00
To prostě k hokeji patří. nabuzuje to mužstvo k lepšímu výkonu. U nás když jdeme na zápas, poplácáme se, hecujeme se \"jdeme, dneska jim to dáme, porazíme je, dáme do toho všechno\". Pak po zahájení utkání se sjedou kolem brankáře a řeknou si pár slov a pak to vypukne. po vyhraném zápase je radost, takže pro fanoušky se skáče ta klasická šipka a následuje poděkování, že nás podpořili. Pak v kabině se pochválíme a podpoříme se do dalšího zápasu.

Ahoj Pavle.Jak zvladas casove trenovat juniory a jeste A muzstvo.Myslis si ze mate sanci postoupit pres Pisek.A jeste jedna otazka,neni v muzstvu moc mladych hracu nechtelo by to nejake zkusene.Diky
Martin, včera 6:02
Odpověď vložena: včera 15:54
Pustil jsem se do toho hlavně proto, že mi to nabídl pan Netík, ale nedělám to úplně sám, pomáhá mi v tom asistent Jarda Sirotek. Jsem z Nymburka, mám to dvě minuty od domova. Jsme hokejová rodina, takže to doma všichni chápou.

Jak probíhá takový hokejový trénink?
Milena Jínová, včera 15:43
Odpověď vložena: včera 15:49
Trénink je čtyřikrát v týdnu na ledě, v pátek a v neděli jsou zápasy. Tréninkové jednotky trvají přibližně šedesát minut. Hodinu před tréninkem je sraz, začínáme protahováním, série na břicho, mohou využít i posilovnu. Pak následuje trénink na ledě. První je rozchytání gólmanů, to znamená, že hráč zpracovává nahrávku, obratnost, včetně zakončení střelbou. Celý týden je trénink rozfázovaný tak, aby hráči byli připraveni co nejlépe na zápasy. Trénují se herní situace, přesilovky. V každém tréninku se na závěr hraje na celé hřiště pět na pět nebo se zakončí hra tři na tři nebo čtyři na čtyři. Záleží, kolik jich na trénink přijde.

Jak se díváte na situaci v českém hokeji, která je nyní? Vždycky jsme patřili do světové špičky a to se, jak se zdá, v posledních letech rozplývá.
Milena Jínová, včera 15:34
Odpověď vložena: včera 15:41
Je to už dlouholetý problém. Hráči, kteří mají svého agenta, takže i peníze, mají přednost před některými talentovanějšími hráči. Ve Švédsku to najednou nešlo, sešlo se vedení, našli problém, dali hlavy dokupy a dohodli se, jak problém řešit a co udělat, aby se vrátili do špičky. Země, které jsme dřív poráželi osmi góly, hrají daleko lépe a jsou schopni konkurovat špičkám.

Dobry den, je mozne uz ted zhodnotit sezonu a sdelit co se bude delat aby ta pristi byla lepsi? Diky
Ondra, včera 15:25
Odpověď vložena: včera 15:32
Naším cílem bylo udržet se v soutěži a skončit někde na prostředku kolem šestého místa. Během sezóny nám odešli zkušení hráči, kteří omarodili nebo byli zranění a to se projevilo i na výkonu mužstva. Začátek byl dobrý, po Vánocích přišel útlum a závěr se povedl. Dostali jsme se do play off, což byl náš cíl. Já osobně jsem s našimi výsledky spokojený. Aby byl v příští sezóně lepší výsledek, musíme pracovat. Možná že se i posílí mužstvo zkušenějšími hráči.

Jakou máte školu a jako máte trenérskou třídu? děkuji
Kouba Pavel, včera 14:57
Odpověď vložena: včera 15:29
Trenérskou třídu jsem měl \"C\", nyní si dělám \"béčko\". Školu jsem vystudoval Střední odborné učiliště zemědělské v Městci Králové.

Kdy přijde do Nymburka hokejová sláva? Třeba spojená s hraním v 1. lize. Díky za optimistickou odpověď. Jindra
Jindra Prokeš, včera 14:18
Odpověď vložena: včera 15:28
V tomhle ohledu tak optimistický nejsem. První liga stojí moc peněz, které nejsou. Po této sezóně se pokusíme dostat výš, mít lepší umístění. To je cíl do budoucna.

Přeju hodně štěstí v play off! Skoro zázrakem jsme se tam letos dostali. Mohl ovlivnit výkonnostní propad odchod kapitána Pavla Kříže? Už prý skončil kvůli zraněnému kolenu s hokejem úplně. To mi je líto.
Luboš z Nymburka, včera 14:16
Odpověď vložena: včera 15:26
Co vím, tak úplně neskončil, šel na operaci. Teď se léčí. Určitě jeho odchod jako kapitána a osobnosti mužstva měl vliv na výkonnosti mladších hráčů. On jako osobnost určitě chybí.

Zdravím! Někdo napsal do diskuze na webu, že by vyhlásil novou anketu: Kdo je fanda NED Hockey Nymburk a kdo Basketball Nymburk? Jak by podle vás tato anketa dopadla? Díky a držím palce v play off.
Jiřina, Poděbrady, včera 14:14
Odpověď vložena: včera 15:23
Díky za podporu. Určitě by bylo příjemné hrát před plným zimákem, ale dnes to o tom není. Když jsem hrál já (1987 - 2000), chodilo na zápasy určitě víc lidí. Poslední dva tři roky to upadlo. I na derby už není taková návštěvnost. Když to srovnám s Kolínem, tam je atmosféra úplně jiná. Lidé jdou za mužstvem. Tady někteří lidé někdy ani nevědi, co za střídačkou vypouští z úst než aby podpořili mužstvo, na které se jdou podívat.

Dobrý den! Co si myslíte o tom, že radnice nedává do hokeje ve městě více peněz. Klub by si to jistě zasloužil. basket není všechno, ne?
Leoš, Dvory, včera 14:12
Odpověď vložena: včera 15:20
O těchto věcech nic nevím. Všechno jde přes pana Netíka. Určitě každá koruna je dobrá. Tyhle věci jdou mimo mě. Já se věnuji trénování...

Jak to vypadá s tvým studiem trenérské třídy? Chceš se trénování věnovat více? Co kdybys třeba někdy v budoucnu dostal nabídku trénovat tým v jiném městě? Jak bys na takovu nabídku reagoval?
Petr, včera 13:51
Odpověď vložena: včera 15:18
Studium je těžké. První trenérský kurz jsem si udělal v sedmnácti letech. Jsem za to rád. Teď se ve škole všechno rozebere, trénuje se jinak, je potřeba veškerá zatížení už od letní přípravy, jak mužstvo připravit. Těším se na to, jak předám a vyzkouším to, co se dozvídám. Chci se tomu věnovat, rpotože se kolem hokeje motám od pěti let. O nabídkách jsem zatím nepřemýšlel. Jsem v rád v Nymburce. A navíc tu mám rodinu.

Co říkáš na středeční kola ve 2. lize? Spousta hráčů má kvůli hokeji a středečním zápasům problémy v práci a i se jim práce kvůli hokeji špatně hledá. Jak se ty díváš na středeční zápasy?
Luboš, včera 13:49
Odpověď vložena: včera 15:15
Je to o tom, kdo jak to má rád. Dokáže si potom i zařídit čas. Je to oběť a může si nadělat hodiny. Každý hráč má rozpis dopředu, takže se může včas podle toho zařídit.

Jak bys ohodnotil úroveň dnešní 2. ligy a s dobou kdy jsi hrál za Nymburk ty? Myslím, že tehdy byla liga na mnohem vyšší úrovni a spousta hráčů, kteří ji hrají dnes by se do A-týmu vůbec nedostala. Co si o tom myslíš ty?
Luboš, včera 13:47
Odpověď vložena: včera 15:14
Už je to dlouho. Hokej pokročil hodně dopředu. Já bych neřekl, že je takový rozdíl. Udělaly se dvě skupiny, peněz ve druhé lize není tolik, finanční krize zastihla týmy. Mužstva dávají přednost vlastním hráčům, aby nemuseli platit hráče odjinud. Dřív bylo víc peněz a nebylo to tak nákladné.

V Nymburce jsou dva hokejové kluby Stadion Nymburk, který má mládež a NED Hockey Nymburk, pod který spadají junioři a A-tým. Každý klub má své vedení. Můžeš říct jak spolupráce funguje a nebylo by lepší, kdyby se oba subjekty spojily?
Michal, včera 13:45
Odpověď vložena: včera 15:11
Ta spolupráce funguje. Je ale problém v tom, že si navzájem nemůžeme půjčit hráče například ze staršího dorostu do juniorů, kteří by se mohli otrkat. Co se týká spojení obou klubů, to je věcí jednání. Vědí o tom jak pan Netík, tak pan Mýto.

Nymburský mládežnický hokej na tom není nijak zvlášť dobře. Máš nějaký nápad jak by se to mohlo zlepšit?
Jakub, včera 13:42
Odpověď vložena: včera 15:07
Je to těžké. Problém je si udržet děti a dát jim podmínky. Hodně dětí odchází do Boleslavi za konkurencí. Tady je dětí kolem deseti v ročníku a z nich se najdou dva tři dobří a rodiče je dávají do jiných družstev. V Boleslavi se hraje extraliga jak dospělých, tak mládežnických juniorů a dorostu. Rodiče vidí lepší budoucnost tam. Jdou za lepším. V době, kdy byly sportovní třídy, byla situace lepší. Dětí bylo víc, teď je zájmů a koníčků víc a hokej je nákladný sport.

Ahoj Pavle. Letos jsi celou sezónu trénoval juniory i áčko současně. Jak to šlo zvládnout? Budeš trénovat oba týmy současně i příští rok?
Jakub, včera 13:41
Odpověď vložena: včera 15:04
Tak to opravdu nevím. V každém případě teď budu rád, že si odpočinu.

Převzato z Nymburského Deníku

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace