1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Pavel Kremina: "Nabídku z vyšší soutěže jsem nikdy nedostal."

14. 03. 2003

Velkou oporou nymburských hokejistů byl v letošní sezoně druhé hokejové ligy brankář Pavel Kremina.

Velkou oporou nymburských hokejistů byl v letošní sezoně druhé hokejové ligy brankář Pavel Kremina.
V úvodních 22 kolech se vám mimořádně dařilo. Po základní části jste měl průměr 1.84 obdržené branky na zápas. V nadstavbě ovšem tento průměr klesl až na 3.07 branky na zápas. Jak si vysvětlujete takové zhoršení?
Po svátcích se nedařilo celému týmu, což se samozřejmě projevilo i na statistikách u každého hráče. Nemyslím si ale, že by to hořelo jen v obraně. Po Vánocích nám prostě chyběla šťávička. V těchto zápasech jsme hráli opravdu špatně. Dobré zápasy byly pouze s Havlíčkovým Brodem a to jak u nich, tak i doma. Kdybychom takto uhráli polovinu zápasů v nadstavbě, udělali bychom mnohem víc bodů. Nevím proč, ale bohužel ty výkony jsme už nedokázali zopakovat.
I přes zhoršený průměr v nadstavbě stále patříte ve druhé lize do špičky mezi gólmany. Nedostal jste někdy v minulosti nabídku chytat ve vyšší soutěži?
Ne nikdy taková nabídka nepřišla, nikdo se nikdy neozval, nevím asi se nelíbím (smích).
A nemrzí vás to? Myslíte si, že byste to zvládnul?
Rozhodně bych to šel zkusit, strach bych z toho neměl. Dříve jsem samozřejmě chtěl hrát výš, ale teď už jsem ve věku, kdy mě to nemrzí. Já jsem v Nymburce spokojený, je tady dobrá parta. Jako mladšího mě to mrzelo. Přemýšlel jsem nad tím, ovšem nabídka nepřišla. Vyšší soutěž bych určitě chytat mohl. V hokeji je to jen o tom, jestli se někdo ozve nebo jestli se někomu zalíbíte. Někomu kdo vás do mužstva protlačí a dá vám šanci se prosadit.
Letos jste za Nymburk odchytal celou sezónu. V brance jste strávil 92% procent odehraného času. Své náhradníky jste pustil do branky jen na 160 minut. Vyhovuje vám tato extrémní vytíženost, kdy chytáte prakticky každé utkání. Neozývala se třeba u vás v závěru sezóny únava, které by mohla mít vliv na váš výkon?
Pokud drží zdraví, nebo nemám nějaké jiné problémy, tak mi to nevadí. Pro gólmana je výhoda, když vidí, že je jednička v týmu a že má důvěru trenéra. To že chytám většinu zápasů mi tedy nevadí. Je dobré být v určitém zápasovém zatížení, protože když z tohoto zatížení člověk vypadne, těžko se do něj dostává zpět. Může pak trvat i několik zápasů něž získá zpět určitou brankářskou jistotu. 
Vaši spoluhráči v útoku dávají jen minimum gólů, jaké to je chytat s vědomím, že každý inkasovaný gól může rozhodnout o prohře mužstva?
Určitým způsobem to je trošku tlak. Člověk si jej ale nesmí připouštět, protože by byl nervózní z toho, že nesmí dostat gól a hned by ho to rozhodilo. Musím se prostě snažit podat v každém zápase co nejlepší výkon, a snažit se, abych pochytal všechny puky. Pak už je jen na útočnících, aby i oni nějaký ten gól dali. Samozřejmě čím více jich dají tím lépe. Je bohužel škoda, že se nám nedaří ty branky střílet, protože kdybychom dávali za sezónu o 15 až dvacet branek více tak se pohybujeme úplně někde jinde. Bohužel tak to není. Chtělo by to sehnat nějakého střelce. Doufám, že se to zlomí a góly přijdou.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace