1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Pavel Němeček: Z hattricku jsem měl obrovskou radost

14. 02. 2012

V nedělním zápase druhé hokejové ligy, ve kterém zvítězil Nymburk nad předposlední Chotěboří, vstřelil svůj první hattrick v kariéře hokejový útočník Nymburka Pavel Němeček.

Po Lukáši Vaľkovi a Dominiku Treglovi (který dal dokonce najednou 4 branky), se tak stal teprve třetím nymburským hráčem, kterému se podařilo v letošní sezóně vstřelit tři branky v jednom zápase.
Jak byste zhodnotil zápas proti Chotěboři, který Nymburk vyhrál 6:4.
Utkání se nevyvíjelo dobře. Dost jsme to podcenili. Mysleli jsme, že to půjde samo, jenže jsme se přesvědčili, že to samo nepůjde. Dostali jsme prvního góla a to nám na sebedůvěře nepřidalo. Naštěstí naše první lajna to vyburcovala a otočili jsme na 2:1. Pak už šel výkon týmu nahoru.
Za stavu 2:2 stáhnul trenér Bičiště sestavu a více než půlku druhé třetiny se hrálo jen na dvě lajny vyhovovalo vám to?
Dostali jsme se více do tempa a měli jsme větší chuť do hry. Přidali jsme další góly a na hokejky přišel klid. Upřímně ale z našeho výkonu v utkání nejsem nijak nadšený. Nehráli jsme to, co umíme.
I přes nevýrazný výkon týmu jste poslední Chotěboř porazili. Vám se podařilo vstřelit hattrick. Pamatujete si své góly? Můžete nám své trefy blíž popsat?
Góly si samozřejmě pamatuju (s úsměvem). Uprvního gólu Jirka Martinec vybojoval puk za bránou a hodil mi ho před bránu. Snažil jsem se to poslat z první k tyči, ale gólman to stačil vyrazit. Naštěstí se to odrazilo přede mě, udělal jsem dva kroky do strany a byla přede mnou jen prázdná brána, do které jsem bekhendem puk uklidil. To už by byla velká chyba, kdybych tuhle šanci nedal.
Jak jste vstřelil svoji druhou branku?
Bylo to v oslabení. S Jirkou Martincem jsme vybojovali puk. Martinec to nakopnul a za modrou mi puk přenechal. Já jsem popravdě zavřel oči a přitom jsme se to snažil naprat někam ke straně. Gólmanovi to prošlo mezi vyrážečkou a tělem. Byl to takový klasický teploměr.
A co vaše třetí branka, kterou jste završil hattrick?
Za naší brankou jsme vybojovali puk. Tentokrát to nakopnul Jarda Sirotek a já jsem si jen počkal abych měl před sebou čisto a volno, aby mi ta přihrávka mohla přijít. Byl jsem v rychlosti a gólman čekal, že budu střílet z první. Jenže to se trošku mýlil (s úsměvem). Udělal jsme mu blafák do bekhendu a byla to taková koupačka. Takový „pojď sem – kam jdeš.“ No a pak už propukla moje velká radost.
Byl to váš první hattrick mezi muži?
Hraju za áčko už asi čtyři sezóny a byl to první hattrick, který jsem vstřelil. Před tím se mi něco podobného povedlo v juniorech.
V posledním zápase základní části jedete do Trutnova, co od tohoto zápasu očekáváte?
Záleží na tom, jestli se nám uzdraví naši dva důležití hráči Dominik Tregl a Martin Šimek, kteří jsou tahouni našeho týmu. Umí dávat góly a jsou to rychlí, pro soupeře velmi nepříjemní hráči. Pokud tam pojedeme v kompletním složení a budeme hrát svoji hru, kterou umíme tak si myslím, že bychom mohli uspět. Nicméně to samozřejmě nebude nic snadného. Trutnovu se v poslední době daří a v domácím prostředí budou chtít určitě vyhrát. O vítězství se tedy budeme muset poprat a předvést to nejlepší, co v nás je.
Koho byste si přál za soupeře do play off?
Na play off se už těšíme a připravujeme se na něj. Bude důležité jak budeme hrát v Trutnově. Samozřejmě bychom chtěli jít v play off na Kolín. To je asi přání každého z nás. I kdyby to na Kolín nevyšlo, tak se samozřejmě budeme rvát co nejlíp a budeme se chtít dostat co nejdál. Všechno je v našich rukách. Doufám, že to někam dotáhneme a ukáže lidem, že nás hokej baví.      

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace