1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Prezident klubu Tomáš Netík v online rozhovoru pro Nymburský deník

10. 09. 2017

Hokejová sezona je za dveřmi, startuje už příští týden a příznivci tohoto sportu jsou již nažhaveni. Co je nového v nymburském klubu? Kdo posílí A – tým ve druhé lize? Jak klub vyřešil otázku gólmana po odchodu Brázdila? Jaké jsou ambice mužstva? Jaký je stav zimního stadionu? Prezident klubu NED Hockey Nymburk Tomáš Netík odpovídal na dotazy čtenářů Nymburského deníku v online rozhovoru. Ten se uskutečnil ve čtvrtek od 16 do 17 hodin.

 

DOTAZ: Druhé liga je poloprofesionální soutěž. Dostávají hráči veškeré vybavení zadarmo, nebo si třeba sami kupují brusle, hokejky, výstroj?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,každý klub to má nastavené jinak,ale v našem klubu hráči dostávájí veškerou výstroj i hokejky zdarma.
DOTAZ: Hokej je velice drahý sport. Jak zvládáte financovat celou sezonu?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,to je určitě důležitý dotaz.Ufinancovat provoz zimního stadionu a k tomu zabezpečit druholigový klub po finanční stránce skutečně není jednoduché.Důležitým partnerem je pro nás Město Nymburk,které nám pomáhá se zajištěním provozu zs a několik obchodních partnérů jako je pivovar Postřižiny,Elco,Barton,Stavebniny Petura,Jednota Nymburk a několik dalších.Úroven soutěže,kterou klub hraje se jednoznačně odvíjí od možností sehnat finance v daném místě a ty po dvaceti letech v Nymburce hodnotím za nepříliš optimistické.
DOTAZ: Dobrý den , bude hrát tuto sezonu za Nymburk utočník Dominik Barbora ?A jak budete hrát v obraně ?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, 
Dominik Barbora v letošní sezóně u nás hrát nebude. Volil možnost hostování v mužstvu krajského přeboru Nová Paka. Z obránců zůstávají hráči Kříž, Knesl, Loučka, Rittig a z nových hráčů jsou to obránci Žemlička, Hofman ze Slávie, Mašek z Mladé Boleslavi, Eliáš ze Sparty Praha a největší novinkou pro náš klub je příchod Austina Parrishe z Las Vegas, bývalého spoluhráče z loňské sezóny Dominika Čapka, který se objeví zpět letos v Nymburce.
DOTAZ: Dobrý den pane Netíku, jak vidíte budoucnost mládežnické ho hokeje v Nymburce? Nebylo by dobré ve městě s poměrně velkou hokejovou tradicí vychovávat pro A tým vlastní hráče namísto angažování cizích juniorů, kteří evidentně diváky na tribuny netáhnou?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, 
budoucnost mládežnického hokeje v Nymburce bych chtěl vidět co nejrůžověji. V posledních dvou až tří letech se zájem dětí přece jen zvýšil, ale masovost v celém českém hokeji je největším problémem současnosti. Hokej dnes u malých dětí je záležitostí hlavně obětavosti rodičů a celkovým zájmem dětí o sport jako takový.
DOTAZ: Dobry den, jake jsou ambice klubu a verite ze se jeste nekdy dokaze zmenit atmfosfera v hledisti??Pamatuji si cca rok 2001, kdyz jsem zacal jezdit na hokej, obe kasy byly v plnem provozu a lide se cekali na listky Ve frontach a koukat na koncert v podání Kreminy, Kosejka a spol. Hrozně rad na to vzpominam, myslíte ze ještě dokážete někdy v budou nu nalákat lidi zpět na zimak??
ODPOVĚĎ:Dobrý den, 
to aby se vrátila doba, kterou zmiňujete, kdy pamatuji, že chodilo v průměru 1500 diváků a patřili jsme ke klubům s nejvyšší návštěvností bych si samozdřejmě přál. Zřejmě nová generace fanoušků se zde neobjevila. Uvědomujeme si, že éra, kdy zde hráli převážně nymburští hráči je pryč, ale problematika toho, proč dnes tolik domácích hráčů není v týmu je velice složitá. Pokud v průběhu deseti let a takový je trend v českém hokeji, odcházejí děti do větších klubů ve věku 12 ti let, tak dostat sem tyto hráče zpět v budoucnu je hodně složité.
DOTAZ: Dobrý den,jak vyřešíte pozici brankáře po odchodu J.Brázdila,a kdyby se naskytla možnost postupu,uvažovali by ste o tom,postoupit do vyšší soutěže?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, 
odchod brankáře Brázdila 10 dní před soutěží je věc, která rozhodně není příjemná zvláště z toho důvodu, že jsme měli jasnou dohodu v červnu o tom, že pro letošní sezónu zůstáva v Nymburce. Je to jednání se kterým jsem se ještě tady nesetkal. Vytvářel jsem mu tady takové tréninkové podmínky a možnosti, že jsem byl jeho jednáním skutečně šokován. Náhradu máme v podobě Michala Krofty, talentovaného hráče Mladé Boleslavi a o příchodu jednoho brankáře nadále jednám.
DOTAZ: Dobry den pane Netiku, planuje se v nejake dohledne dobe rekonstrukce zimniho stadionu at uz v jakekoliv podobe? Myslim si ze je opravdu nacase investovat nejake finacni prostredky k zlepseni podoby stadionu. Opravdu je to tristni pohled, jak nas zimni stadion vypada, nemluve o tom jak nam malem v roce 2014 spadla strecha na hlavu. Dekuji Radek Novotny
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
rekonstrukci zimního stadionu plánujeme s odhadem takových 15.let. Plánování a chuť stadion a jeho prostředí zkulturnit je věc, která nás skutečně trápí. Jak majitel stadionu TJ Stadion Nymburk tak Město Nymburk je s tímto stavem již dávno srozumněno, ale samozdřejmě schází to hlavní a to je způsob zafinancování oprav a rekonstrukce. Máme ji 7 let zde zpracovaný plán rekonstrukce ZS a to v částce cca 60. miliónů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ONLINE ROZHOVOR PŘEVZAT Z NYMBURSKÉHO DENÍKU.

 

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace