1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Prezident Netík je spokojen s herním projevem mužstva

17. 12. 2003

Skončila základní část druhé hokejové ligy. O zhodnocení odehrané části sezony jsme požádali prezidenta klubu Tomáše Netíka.

Prezident Netík je spokojen s herním projevem mužstva
Skončila základní část druhé hokejové ligy. O zhodnocení odehrané části sezony jsme požádali prezidenta klubu Tomáše Netíka.
Jak jste spokojen s dosavadním účinkováním Nymburka ve druhé hokejové lize? 
Po základní části určitě můžeme být spokojeni, pohybujeme se na druhém místě, takže spokojenost vládnout musí. V případě, že bychom říkali něco jiného, nemluvili bychom určitě pravdu. Spokojenost je především s herním projevem mužstva. Řada nových hráčů, kteří tady v letošní sezoně nastupují, nám jednoznačně oživila hru. Přinesli sem určitou bojovnost, zvýšili tempo hry a řekl bych, že po delší době má mužstvo sympatickou hokejovou tvář. 
Během základní části jste se museli potýkat s nepříjemnou skutečností, kdy na zimním stadionu vypukl požár a vaše kancelář vyhořela. Projevilo se to nějak na chodu mužstva? 
Tato událost prakticky žádný vliv na chod mužstva neměla. Během několika dní bylo to nejhorší odstraněno a opraveno, tréninkových časů se to vůbec nedotklo. 
V posledním zápase v Jablonci jste přišli o desetizápasovou sérii, kdy jste v každém z těchto deseti zápasů dokázali vybojovat alespoň bod. Přesto právě v této sérii nalezneme dva možná tři zápasy, se kterými asi nebudete spokojen. 
Kdybychom šli do analýzy jednotlivých utkání, tak přijdeme na to, že naší určitou nekoncentrovaností hlavně v závěru třech domácích utkání jsme určitě o řadu bodů přišli. Na druhou stranu jsme ale zase v řadě utkání, ve kterých jsme ani ve snu nedoufali v úspěch, dokázali bodovat. To byl například zápas v Havlíčkově Brodě. Myslím si, že určitý výpadek zasáhne během soutěže každé mužstvo a to, jestli jsme o body přišli, nebo jestli jsme body získali, jsou jen spekulace. Fakt je ten, že po základní části máme na svém kontě tolik bodů, kolik máme, což nás řadí na druhou pozici. To je pro nás rozhodující a s tím určitá dílčí spokojenost musí být. 
Co říkáte na skutečnost, že v loňském roce jste získali jen o bod méně a byli jste až na páté příčce? Letos jste jen s jedním bodem navíc na třetí pozici... 
Bodový zisk je letos určitě ovlivněn mužstvem Českého Krumlova, který byl v loňském roce na posledním místě prakticky bez bodu. Tím pádem i ostatní mužstva měla více nasbíraných bodů. To je jedna z příčin, proč jsme s tolika body na druhém místě. Ovšem právě toto nás nabádá k tomu, že i přes tento bodový zisk není ještě nic vyhráno. Zatím se pohybujeme na předních místech a na případný úspěch v play off máme výrazně větší šanci v závislosti na umístění v první čtyřce. Naším cílem v současné době je tedy udržet se do čtvrtého místa. Čeká nás ještě 12 těžkých utkání. Rozlosování je veliká loterie. Nyní ještě nevíme, na koho narazíme. Velkou roli hrají také hrací dny. Mužstva na sudých místech hrají všechny domácí zápasy nadstavby o víkendu, "lichá" mužstva hrají všechny víkendy venku. Pro nás by tedy samozřejmě bylo výhodnější, abychom skončili jako "sudé" mužstvo, znovu ovšem připomínám, že soupeře si vybírat nemůžeme. 
Nyní je před vámi první zápas nadstavby a pak více než čtrnáctidenní vánoční přestávka. Jaký bude program mužstva během této pauzy? 
Vánoční přestávka je dost dlouhá, proto se snažíme na závěr prosince, případně na začátek ledna, sehnat soupeře na přátelský zápas. Více utkání než jedno však neplánujeme. Chceme se především soustředit na trénink, na oživení mužstva po stránce kondiční. Pokud se nám podaří sehnat soupeře na přátelské utkání, bude to jen dobře. Jestli se ovšem takovýto přípravný zápas odehraje, nemůžu ještě v této chvíli potvrdit. 
Můžete vyzdvihnout nějaká jména, se kterými jste v dosavadních odehraných zápasech spokojen? 
Jak už jsem řekl, jsem spokojen s herním projevem celého mužstva. Jsou tu ovšem hráči, kteří přece jen trochu vyčnívají. Ať už je to brankář Pavel Kremina, útočník David Hnát a v posledních zápasech také Radek Jágr. Velice příjemně překvapen jsem také s výkony Milana Kosejka, který má letos dle mého názoru jednoznačně lepší sezonu než vloni.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace