1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Prezident Tomáš Netík: "Spolupráci s Boleslaví hodnotím kladně."

14. 03. 2003

Hokejisté Nymburka skončili svoji pouť 2. hokejovou ligou v první sérii play off, když dvakrát prohráli s celkem Most. Prezident klubu Tomáš Netík však zklamán není.

Hokejisté Nymburka skončili svoji pouť 2. hokejovou ligou v první sérii play off, když dvakrát prohráli s celkem Most. Prezident klubu Tomáš Netík však zklamán není.
Můžete zhodnotit účinkování Nymburka v play off?
Do play off jsme vstupovali s vědomím, že soupeře již známe, neboť jsme se s ním v loňském roce také utkali a považovali jsme se za tým, který již určité zkušenosti s play off má. Z hlediska připravenosti mužstva a určitého odhodlání mužstva do play off jsme si mysleli, že vše je v pořádku. Výsledek je bohužel takový, že přes soupeře jsme nepřešli. Po našem vyřazení jsem zhlédl několik zápasů play off 1. i 2. ligy a bohužel nevím, jestli jsme pro úspěch v play off udělali vše. Play off je úplně nová soutěž a již nerozhodují věci jako je hokejové umění a podobně. V Play off rozhoduje fatální nasazení a oddanost soupeře přejít. Když se podívám na naše vystoupení do detailů, tak si myslím, že tentokrát jsme tomu, na rozdíl od loňské sezóny, úplně všechno nedali. Play off se hraje na hranici tvrdosti a to nám v sérii s Mostem chybělo. Na jeden vstřelený gól se nedá postoupit. 
Z toho ovšem vyplívá že s výkonem v play off tedy plně spokojen nejste. 
Vždy když sezona skončí posledním buly, tak si vždy říkám, že k úspěchu patří i trochu štěstí. My jsme bohužel ve druhém utkání neproměnili ani vyložené šance. Třeba kdybychom druhé utkání vyhráli a prohráli až ve třetím efekt a výsledek by byl sice stejný, ovšem v podvědomí by byl alespoň ten jeden vyhraný zápas, vydání se do poslední kapky krve a to je přeci jen trochu jiné. Myslím si, že především v domácím utkání jsme do toho měli dát trochu více. Nemohu ale říci že jsem zklamán, protože alespoň do play off jsme postoupili. Tato soutěž bývá často podceňovaná, svoji kvalitu ale má, což vidíme na tom, že další tři kvalitní mužstva se do play off vůbec nestala. Já jsem rád, že již nyní patříme do této soutěže, že jsme se zde zabudovali a nyní nám chybí jen poslední krůček k úspěchu. Rád bych to přirovnal k nedalekým Benátkám. Benátky byly po půlce sezóny na konci tabulky. S kádrem, který se jim během sezony jen mírně obměnil pak obrovským odhodláním nakonec dotáhly svůj výkon až do play off., ve kterém se s úspěchem perou. Tato soutěž není jednoduchá v tom, že my jsme amatérské družstvo, kdy hráči mají hokej jako svoji zálibu a hrají ho ve volném čase a hranice úspěchu a neúspěchu je skutečně odvislá od toho, co hráči v konkrétním utkání v průběhu sezony, v play off jsou ochotni dát na váhy. Řekl bych, že kvalitativně a tom jsme se mohli přesvědčit výrazný rozdíl není. A tady by platilo to co v Kanadě. Play off je soutěž, kde každého všechno bolí, ale jestliže tito hráči chtějí uhrát něco v play off, jestliže chtějí bojovat o nějaký pohár, tak za tím musí jít s obrovským odhodláním. V tu chvíli problémy osobního i rodinného života musí jít stranou. To se týká jakékoliv soutěže, nejenom hokeje. 
Před začátkem play off na vás bylo zřetelně vidět odhodlání, že vám Most jako soupeř nevadí a že i přes něj chcete postoupit do dalšího kola. Nakonec se to nepovedlo. Jedinými zástupci západu, kteří postoupili do dalších bojů byli nakonec jen první Klášterec a druhý Most, zatímco všechny ostatní týmy skupiny západ vypadli již v 1. kole. Nemyslíte tedy, že by bylo přeci jen výhodnější v play off na Most nenarazit? 
Chtěl bych říci, že výhoda spočívá především v umístění do 4. místa, tak abychom měli výhodu domácího prostředí. Vzhledem k tomu, že v konci jsme věděli, že na 4. místo již nedosáhneme, tak si i nadále myslím, že potom je jedno na koho narazíme a licitace jestli máme slabšího nebo na silnějšího soupeře nemá cenu. Mé hokejové filozofii nevyhovuje vybírat si soupeře. Po té co se nám výhoda umístění v první čtyřce vytratila jsem tvrdil, že je jedno jakého dostaneme soupeře a o postupu rozhodne jen momentální forma a chuť a touha po vítězství a stejný názor zastávám i nyní.
Můžete srovnat loňskou sérii s Moste s letošní?
Bohužel se nemohu ubránit pocitu, že vloni to bylo pro mužstvo něco nového a že jsme se na play off strašně moc těšili a celková atmosféra u hráčů byla bojovnější a odhodlanější. Myslím si, že vloni měl Most určitě kvalitnější mužstvo než nyní a nemohu se při vší úctě k týmu Mostu ubránit dojmu, že letos by to byl soupeř k nepřehrání. Ve druhém kole sice přešel přes silný tým Havlíčkova Brodu, ovšem v těchto zápasech byl již posílen o hráče Litvínova. 
Je vidět, že další vývoj v play off tedy sledujete.
Ano jistě sleduji a zatím si myslím, že k žádným velikým překvapením nedošlo. 
Letos se výrazně projevila spolupráce s prvoligovou Mladou Boleslaví. Jak jste byl s touto spoluprací spokojen? 
Tuto spolupráci budeme teprve vyhodnocovat. My máme v Boleslavi dva hráče Sirotka a Krále. Lukáš Král skončil první v kanadském bodování, je kapitánem v mužstvu, takže tam určitě spokojeni jsme. Sirotek měl letos veliké zdravotní problémy a přes půl sezony nehrál. Co se týče nás, tak pro nás tato spolupráce bude muset být výhodou. Produkce boleslavské mládeže je přeci jen větší produkce naše a my musíme využít nedaleké vzdálenosti k tomu abychom na hráčské úrovni spolupracovali. Jedná se o spolupráci s prvoligovým mužstvem čehož chceme využívat k možnosti střídavých startů což je pro nás určité posílení. Navíc do budoucna počítáme i se spoluprací v oblasti mládeže a hráči, kteří by nenašli uplatnění v Boleslavi by mohli hrát v Nymburce a naopak nejlepší hráči z Nymburka by mohli hrát v Boleslavi. Každopádně spolupráci hodnotím velice kladně.
Máte již alespoň hrubou představu o tom, jak bude vypadat kádr na příští sezonu?
Sestavu bychom chtěli letos vyřešit co nejdříve a to v průběhu tohoto týdne. S řadou hráčů chceme na toto téma mluvit, tak abychom měli již nyní o kostře týmu jasno. Potom nastane hledání typů hráčů, kteří by odpovídali stylu hry a ekonomickým podmínkám v našem klubu a kteří by zde mohli v příští sezoně hrát. V hledáčku mámě několik hráčů, budeme jednat i s Lukešem, který hrál letos ve Francii. 
Jak jste spokojen s přízní diváků?
Letos se nám zvedl průměr zhruba o 100 diváků na zápas což je samozřejmě vynikající. Na patnáctitisícové město jako je Nymburk jsou téměř tisícové návštěvy nádherné. Za to bych chtěl všem divákům poděkovat. Navíc zájem o hokej se netýká pouze přítomnosti na stadiónu. Hokej je nyní ve městě určitou věcí, o které se ví a která je součástí sportovního života ve městě. Hokej v Nymburce bez fanoušků by neměl smysl. My chceme hrát hokej pro diváky a chceme aby z něj diváci měli dobrý pocit. 
Když ale chcete hrát hokej pro diváky, tak by možná chtělo se poohlédnout po nějakém střelci. Střelecká potence Nymburka je katastrofální a diváka nebaví v hledišti čekat na dva góly a doufat že to bude k vítězství stačit. 
Ano střelce bychom nutně potřebovali. Ovšem zde se opět dostáváme ke slovu zvanému ekonomika. Hráč, který je kvalitní střelec nebude hrát ve druhé lize. V našem týmu se musí střelec vykrystalizovat, nebo se tady narodit. My si bohužel nemůžeme dovolit koupit hotového střelce.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace