1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Rozhovor od ledu: David Sem

06. 02. 2007

Obránce David Sem v krátkém rozhovoru

V kolika letech jsi začal hrát hokej, kdo tě k němu přivedl a kde to bylo?
S hokejem jsem začal v pěti letech na zimním stadiónu v Černošicích. K hokeji mě přivedl táta s bráchou.
Kterými kluby jsi postupně prošel?
Do šesté třídy jsem hrál v Černošicích, od šesté do deváté ve Spartě Praha. První rok v dorostu jsem hrál za Hvězdu Praha a druhý rok zase zpátky na Spartě. V juniorech jsem hrál první rok ve Spartě a na střídavé starty v Mladé Boleslavi. Teď hraju druhý rok za juniory Sparty a střídavé starty mám za Nymburk.
Jaký je tvůj hokejový vzor?
Mým vzorem je Tomáš Kaberle, který je podle mě nejlepší obránce. Druhým vzorem je brácha, který hraje krajský přebor v Černošicích.
Jaký je tvůj největší hokejový úspěch?
Vloni jsme skončili se Spartou na 4. místě v extralize juniorů. Za velký úspěch ale považuji i to, že jsem se v mém věku dokázal dostat do druholigového týmu a dostal jsem příležitost hrát za Nymburk.
Co ti nejvíce vadí na současném hokeji?
Vadí mi, že se z hokeje stává spíše florbal. Při florbale se taky nesmíš nikoho dotknout. Jinak je to hned faul. Všechny zápasy se pak rozhodují v přesilovkách. Pět na pět se moc nehraje.
Jaké je tvé oblíbené číslo dresu a proč?
Oblíbené číslo mám č. 21. S ním hraju na Spartě. Můj brácha má č. 11 a já jsem chtěl mít podobné číslo jako on.
Máš oblíbenou značku bruslí a hokejek nebo ti to je jedno?
Brusle mám rád značky CCM. Co se týče hokejek tak mi na značce nezáleží. Důležité je hlavně správné zahnutí čepele a tvrdost hole.
Kde bydlíš a co děláš za práci?
Bydlím u rodičů ve Všenorech. To je vesnice v okrese Praha – západ. V Praze studuju střední strojní průmyslovou školu. Nyní jsem ve 3. ročníku
Jak časově zvládáš školu, tréninky a zápasy?
Mám domluvu s třídní učitelkou a škola mi vždy vyhoví. Je to ovšem hodně náročné to zvládat. Nedávno jsem si ale udělal řidičský průkaz, takže můžu jezdit sám autem. To pomohlo hodně mým rodičům, kteří se nemusí uvolňovat z práce aby mě stále někam vozili.
Co děláš ve volném čase mimo hokeje?
Přes léto hraju fotbal za Všenory.
Jak bys ohodnotil svoje výkony v letošní sezóně?
Na Spartě je to letos určitě moje nejlepší sezóna. Hodně hraju a dostávám tam hodně šanci. Co se týče Nymburka, tak jsem toho zatím moc nepředvedl. Doufám, že ještě něco ukážu. Rád bych přidal třeba ještě nějakou branku.
Jak vidíš svoji hokejovou budoucnost?
Chtěl postupně přejít ze 2. ligy do 1. ligy a pak třeba i do extraligy. Nejlepší by bylo, kdybych si mohl zahrát extraligu za Spartu Praha.
Letos narostl počet zápasů v základní části na 44 zápasů. Myslíš si, že to je ještě únosné pro amatéry? Jsi pro zachování současného systému nebo by jsi byl pro návrat ke 34 utkáním v základní části což by znamenalo každý měsíc pouze dvě hrací středy...
Mně osobně to nevadí a naopak mi to vyhovuje. Že je tolik zápasů je určitě dobře, protože co odehraný zápas jde nahoru sebevědomí. Nemůžu ovšem mluvit za hráče, kteří musí chodit do práce.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace