1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Rozhovor od ledu: Jan Šafář

04. 01. 2009

Obránce Jan Šafář v krátkém rozhovoru

V kolika letech jsi začal hrát hokej, kdo tě k němu přived a kde to bylo?
S hokejem jsem začínal v šesti letech a přivedla mě k němu máma. Když jsem byl malý tak jsem býval totiž hodně nemocný s průduškami a doktorka mi řekla, že jediná možnost aby se to zlepšilo, je začít hrát hokej nebo začít plavat. Tak jsem začal hrát hokej a doslova jsem si ho zamiloval. Začínal jsem v Praze na Štvanici a byl to tým HC Bohemians Praha.
Kterými kluby jsi postupně prošel?
Začínal jsem tedy za Bohemku, pak jsem šel na Spartu a odtamtud na Hvězdu Praha. Za Hvězdu Praha jsem hrál dva roky dorosteneckou a jeden rok juniorskou ligu. Pak jsem odjel na dva roky do Kanady, kde jsem hrál dva roky druhou nejvyšší juniorskou soutěž. Po návratu z Kanady jsem šel na Spartu, za kterou jsem nastoupil v létě v Tipsport cupu, pak jsem šel do Ústí nad Labem, kde jsem nastoupil v přípravě na dva zápasy a pak jsem šel do prvoligového Berouna. Tam jsem nastoupil asi na pět zápasů, ale měl jsem tam určité neshody, tak jsem se rozhodl to tam ukončit a jít do Nymburka.  
Kdo je tvůj hokejový vzor?
Asi Scott Stevens z New Jersey Devils.
Co považuješ za svůj největší hokejový úspěch?
Že jsem si mohl zahrát hokej v Kanadě a naučil jsem se zároveň jazyk.
Co ti nejvíce vadí na současném hokeji?
Těžko říct. Asi rozhodčí, ale zároveň se najdou i rozhodčí, kteří pískají dobře.
Jaké je tvé oblíbené hokejové číslo a proč?
24. Hraju s ním celý život. Dostal jsem ho když mi bylo asi 8 let a od té doby s ním hraju. Je to takové moje šťastné číslo. 
Máš oblíbenou značku bruslí, hokejek anebo ti to je jedno s čím hraješ? S čím hraješ teď?
Oblíbenou značkou je asi Nike-Bauer. Hokejky mám značky Ferland. Vyhovují mi. Myslím si, že to jsou celkem dobré hokejky.
Kde bydlíš, co děláš za práci nebo ještě studuješ?
Nedělám nic. Zatím hraju jen hokej. Dá se říci, že jsem profi hokejista :-). Snažím se na sobě makat abych se dostal výš.  Bydlím v Praze a na zápasy a tréninky jezdíme spolu s Mikem Topičem. 
Stačí ti k živobytí ty finance, které dostáváš v Nymburce?
Mám přítelkyni, která pracuje a ta mi hodně pomáhá. Hodně mi také pomáhá táta, takže se to nějak zvládnout dá.
Co děláš ve volném čase mimo hokeje?
Hodně chodím do posilovny, to mě baví. I přes léto chodím hrát hokej. Máme takovou partu, se kterou si chodím zahrát rekreačku do Letňan. 
Jak bys ohodnotil své výkony v letošní sezóně?
Na začátku sezóny jsem byl nabitý a našlapaný, tak to bylo docela dobré a šlo mi to. Pak jsem byl ale nemocný, tak šla moje výkonnost dolů. Od té doby to zase jde zase pomalu nahoru. Snažím se na sobě hodně pracovat abych se pořád zlepšoval. Nezbývá mi nic jiného než makat a dostat se s výkonností zpátky nahoru.
Jak vidíš svoji hokejovou budoucnost?
Vůbec nevím. Je to hodně nevyzpytatelné. Může přijít zranění a člověk může skončit ze dne na den. Určitě bych si chtěl zahrát extraligu nebo první ligu. 
Sleduješ internetové stránky nymburského týmu, případně internetové stránky soupeřů?
Stránky Nymburka sleduju, ostatní týmy ne.   

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace