1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Rozhovor od ledu: Jiří Martinec

17. 01. 2007

Jiří Martinec v krátkém rozhovoru

V kolika letech jsi začal s hokejem, kdo tě k němu přivedl a kde to bylo?
S hokejem jsem začal tady v Nymburce, když mi bylo pět let. Na zimní stadion mě poprvé přivedla mamka.
Kterými kluby jsi postupně prošel?
Do páté třídy jsem hrál v Nymburce, od páté až do deváté za Spartu Praha. Pak jsem hrál dva roky za dorost Mladé Boleslavi. V juniorech jsem začal také v Boleslavi, ale druhý rok jsem dohrával zase na Spartě. Letos jsem už jako hráč A – týmu Nymburka nastoupil ještě také asi ke třem zápasům za juniory Mladé Boleslavi.
Jaký je tvůj hokejový vzor?
Těch vzorů je víc. Martin Ručínský, Martin Havlát, Martin Erat, Paul Kariya, Jaroslav Hlinka. Nejvíce ale asi obdivuji přeci jen Martina Ručínského. Podle mě je to nejlepší bruslař na světě.
Jaký je tvůj největší hokejový úspěch?
Asi před dvěma a půl rokem se hrálo v Mladé Boleslavi utkání All Stars. Já jsem byl tehdy ještě jako junior vybrán abych společně s nejlepšími hráči Mladé Boleslavi hrál za Mladou Boleslav proti výběru českých hráčů hrajících NHL.
Co ti nejvíc vadí na současném hokeji?
Nejvíc mi vadí styl rozhodování rozhodčích. Nejde hrát pořádně do těla, protože se všechno píská.
Jaké je tvé oblíbené číslo dresu a proč?
Odmalička jsem hrál s č. 20. Teď mám č. 29, protože když jsem přišel do Nymburka byla dvacítka obsazena. Volná byla 29, tak jsem si vzal tu. Je to totiž den v měsíci, kdy jsem se narodil.
Máš oblíbenou značku bruslí a hokejek nebo ti to je jedno?
Mám oblíbené brusle značky Bauer Vapor a hokejky KOHO. Myslím že jsou nejlepší a nejvíce mi vyhovují.
Kde bydlíš a co děláš za práci?
Zatím bydlím u rodičů tady v Nymburce. Vloni v květnu jsem úspěšně maturoval a teď si ještě v Nymburce na učilišti dodělávám roční nástavbu na  automechanika.
Jak časově zvládáš školu a tréninky a zápasy?
Chodím už jen víceméně na praxi a tu mám od rána od 6.00 do 13.30. Nejvíce mi vadí brzké ranní vstávání. Po praxi většinou přijdu domů a jdu ještě chvilku spát. No a pak rovnou na hokej.
Co děláš ve volném čase mimo hokeje?
Ještě vloni jsem hrál fotbal za A tým Nymburského Polabanu. Letos až skončí hokejová sezóna a na jaře se zase začne hrát fotbal bych to rád v Polabanu opět zkusil.
Jak bys ohodnotil svoje výkony v letošní sezóně? Zatím jsi ještě nedal ani jeden gól...
Svými výkony jsem trochu zklamán. Čekal jsem, že se více prosadím. Bohužel ze začátku sezóny jsem měl problémy se zády, která mě dost bolela. Od té doby se nemůžu dostat do dřívější formy.
Jak vidíš svoji hokejovou budoucnost?
Hlavně se chci prosadit ve 2. lize a postupem času se vypracovat do 1. ligy, popřípadě do extraligy.
Letos narostl počet zápasů v základní části na 44 zápasů. Myslíš si, že to je ještě únosné pro amatéry? Jsi pro zachování současného systému nebo by jsi byl pro návrat ke 34 utkáním v základní části což by znamenalo každý měsíc pouze dvě hrací středy...
Tak vysoký počet zápasů mi nevadí. Z juniorů jsem zvyklý na mnohem větší zápasovou zátěž. Čím více se hraje zápasů a čím více jsem na ledě, tak se mi více daří a roste sebevědomí. Čím míň hraju, tak je to opačně. Nedaří se mi a sebevědomí klesá.  

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace