1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Rozhovor od ledu: Martin Dulovec

28. 02. 2007

Martin Dulovec v krátkém rozhovoru

V kolika letech jsi začal hrát hokej, kdo tě k němu přivedl a kde to bylo?
Bylo mi asi pět let, když mě přivedl táta na zimní stadion tady v Nymburce. Začínal jsem tenkrát s o rok staršími hráči.
Kterými kluby jsi postupně prošel?
Až do 5. třídy jsem hrál v Nymburce, v 6. a 7. třídě jsem hrál za Kolín žákovskou ligu, v 8. třídě už jsem hrál na Spartě. Tam jsem hrál až do 2. ročníku juniorů. V půlce 2. ročníku jsem pak odešel do Mladé Boleslavi, abych jí pomohl udržel extraligu juniorů. To se ale nepovedlo a Mladá Boleslav spadla. 3. rok v juniorech jsem hrál juniorskou extraligu za Hradec Králové. Letos hraju za Nymburk a mám střídavé starty do juniorů Mladé Boleslavi, kteří hrají o postup z ligy juniorů do juniorské extraligy.
Jaký je tvůj hokejový vzor?
Když jsem byl malý žádný vzor jsem neměl, ale nyní mě fascinuje slovenský rychlík Marián Gáborík.
Jaký je tvůj největší hokejový úspěch?
Mým největším úspěchem je asi 3. místo v extralize dorostu se Spartou Praha.
Jaké je tvé oblíbené číslo dresu a proč?
Když jsem začínal v Nymburce a pak přešel do Sparty tak jsem hrál s č. 13. Od dorostu až do juniorů Sparty jsem měl č. 24. Tady v Nymburce má dvacetčtyřku Milan Kosejk, tak jsem si musel vybrat číslo jiné. Nakonec jsem si vybral č. 18, protože ten den mám narozeniny. 
Máš oblíbenou značku bruslí a hokejek nebo ti to je jedno?
Brusle mám rád Bauer. Vloni jsem hrál s bruslemi Easton a ty už nechci ani vidět, protože mi zničily nohy. Jakou mám značku hokejek je mi jedno. Je mi jedno i jestli je dřevěná nebo karbonová.
Kde bydlíš a co děláš za práci?
Bydlím u rodičů v Choťánkách u Poděbrad a v současné době jsem nezaměstnaný. Snažím se věnovat hokeji.
Co děláš ve volném čase mimo hokeje?
Svůj volný čas trávím s přítelkyní Lenkou, která mi spolu s rodiči hodně fandí a podporuje mě. Občas se taky snažím někam vyrazit s mými kamarády.
Jak bys ohodnotil svoje výkony v letošní sezóně?
Zatím mi to nejde podle mých představ. Doufám, že to ještě bude letos lepší. Zatím sbírám zkušenosti a jsem rád za každou minutu, kterou můžu odehrát za chlapy. V chlapech je to totiž moje první sezóna.
Jak vidíš svoji hokejovou budoucnost?
Doufám, že se mi podaří dostat se co nejvýš. Postupně 1. liga a pak třeba i extraliga. Je mi teprve 20 let, jsem ještě mladý, tak věřím, že se podívám výš. Chtěl bych aby pro mě byl Nymburk odrazový můstek.
Můžeš srovnat extraligu juniorů a 2. ligu mužů?
Juniorská extraliga je rychlejší a tvrdší, naproti tomu 2. liga je pomalejší. Tolik se nelítá po ledě, ale je to spíš o nahrávce, myšlení a zkušenostech.
Letos narostl počet zápasů v základní části na 44 zápasů. Myslíš si, že to je ještě únosné pro amatéry? Jsi pro zachování současného systému nebo by jsi byl pro návrat ke 34 utkáním v základní části což by znamenalo každý měsíc pouze dvě hrací středy...
Já jsem na takový počet zápasů zvyklý z juniorské extraligy, takže mi to nevadí. Jsem rád, že je tolik zápasů, protože si pak i víc zahraju. Nemůžu ovšem mluvit za kluky, kteří chodí do práce a mají rodinu.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace