1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Rozhovor od ledu: Martin Šimek

24. 11. 2006

Martin Šimek v krátkém rozhovoru

V kolika letech jsi začal s hokejem a kdo tě k němu přivedl?
K hokeji mě přivedla v pěti letech mamka. Paradoxně pak byla naštvaná, když jsme byli s tátou pořád na stadionu.
Kterými kluby jsi postupně prošel?
Z Nymburka jsem šel hrát za mladší dorost do Kolína. Odtamtud jsem šel do staršího dorostu Sparty Praha. Pak jsem hrál rok Extraligu za Spartu. Odtamtud jsem šel do Berouna (1.liga). Vojnu jsem strávil v Karlových Varech (1.liga) a v Sokolově (1.liga). Potom jsem se na pár zápasů objevil v Nymburce (2.liga) a šel jsem hrát za Písek (1.liga). Po jednom zranění jsem se měsíc rozehrával v Milevsku (2.liga). Nyní jsem zpět v Nymburce
Máš nějaký hokejový vzor?
Vzor snad ani ne, ale když jsem byl malý, tak jsem si popisoval hokejky jménem Rick Tocchet.
Jaký je tvůj největší hokejový úspěch?
Největším úspěchem je určitě zisk titulu Mistra České republiky ve starším dorostu se Spartou Praha. Dále jsem nakouknul do reprezentace do 20ti, za kterou jsem hrát jeden turnaj. Málem jsem nastoupil za reprezentaci i na MS hráčů do 20ti let. Jenže turnaj se hrál v USA a trenéři nakonec vzali místo mně hráče hrajícího v zámoří. Za úspěch považuji i to, že jsem hrál extraligu za Spartu Praha.
Co ti nejvíce vadí na současném hokeji?
Nelíbí se mi styl rozhodování rozhodčích. Především v tom, že mají každý rozlišný metr rozhodování. Jeden zápas je 15 vyloučených a za týden pět. Když chtějí chránit tvořivé útočníky, tak ať mají všichni jeden metr na rozhodování.
Jaké je tvé oblíbené číslo na dresu?
V současné době hraju s číslem 81. Když jsem hrál na Spartě, tak jsem měl 18. Za žáky jsem hrával se 7. Žádný zvláštní důvod k výběru čísla nemám.
Máš oblíbenou značku bruslí a hokejek, se kterými hraješ, nebo ti to je jedno?
Je mi to jedno. Na rozdíl od jiných hráčů nejsem vybíravý ani v bruslích ani v hokejkách. Pokud mohu, preferuji ale značku Bauer. Myslím, že jsou nejlepší.
Kde bydlíš a co děláš za práci?  
Bydlím s rodinou tady v Nymburce. Pracuju u firmy Multivision, kterou vlastní můj kamarád a spolužák z průmyslovky. Tato firma se zabývá anténní a satelitní technikou.
Jak časově zvládáš tréninky a zápasy?
S kamarádem, u kterého pracuju, si vycházíme vstříc. Ví, že hraju hokej takže se vždy domluvíme. Když je potřeba něco udělat, tak zůstanu v práci déle, naopak zase nemám problémy s uvolňováním na zápasy.
Můžeš nám představit svoji rodinu?
Mám kluka, kterému jsou tři roky a dceru, které jsou dva měsíce. S manželkou Marcelou jsem se  seznámil v Písku, odkud pochází.
Co děláš ve volném čase mimo hokeje?
Volného času je hodně málo, a když nějaký je, tak se snažím věnovat rodině a kamarádům.
Jak bys ohodnotil svoje výkony v letošní sezóně?
Střídavě oblačno. Mrzí mě, že se mi nedaří v koncovce. V každém zápase mám několik šancí, ale nedaří se mi je proměňovat. Jsem rád, že v zápase proti Táboru se mi dařilo a trefil jsem se hned dvakrát. Co se týče celého mančaftu, tak si myslím, že na diváky nepůsobí dobře, když prohráváme s posledními týmy z tabulky. Naopak ale zase s týmy, které jsou nahoře je to vždy lepší hokej.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace