1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Rozhovor od ledu: Martin Turinský

29. 01. 2007

Martin Turinský v krátkém rozhovoru

V kolika letech jsi začal s hokejem, kdo tě k němu přivedl a kde to bylo?

Jsem nymburák, takže s hokejem jsem začal tady. Bylo mi pět let a přivedl mě k němu táta.

Kterými kluby jsi postupně prošel?

Tak to je jednoduché. Od žáků hraju jen za Nymburk. Jen asi tři čtvrtě sezóny v sezóně 1995-1996, kdy hrál Nymburk moravskou skupinu 2. ligy jsem hrál 2. ligu za Benátky.

Jaký je tvůj hokejový vzor.

Dříve to byl Vladimír Růžička. Nyní se mi líbí jak hraje Robert Reichel.

Jaký je tvůj největší hokejový úspěch?

Největším úspěchem je určitě postup z krajského přeboru do 2. ligy přes Donau České Budějovice. Velkým zážitkem byl pro mě taky zápas proti Spartě Praha, který jsme hráli tady v Nymburce a který Sparta vyhrála jen těsně 3:2.

Co ti nejvíc vadí na současném hokeji?

To jsou jednoznačně rozhodčí. Mají nestejný metr rozhodování a mají takovou moc, že mohou prakticky beztrestně ovlivňovat vývoj zápasu. Podle nových pravidel si kapitán ani nemůže jet stěžovat k rozhodčímu. Co se týče přitvrzení pravidel tak s tím souhlasím a vyhovuje mi to.

Jaké je tvé oblíbené číslo dresu a proč?

Začínal jsem hrát s číslem 18, se kterým jsem hrál až do dorostu. V dorostu už bylo ale obsazené, tak jsem si vzal volnou třiadvacítku. Když jsem pak přešel do A-týmu s č. 23 hrál Míla Protivný a tak jsem si vzal č. 29. Když Míla Protivný skončil tak jsem se vrátil zpátky k č. 23, které jsem nosil v dorostu a se kterým se mi dařilo. A proč zrovna číslo 23? Prostě proto, že se mi líbí. Nic jiného v tom není.

Máš oblíbenou značku bruslí a hokejek nebo ti to je jedno?

Brusle jednoznačně Bauer. U holí je mi to jedno. Mám ale oblíbený typ zahnutí čepele a hůl musí být tvrdá. Nerad hraju s měkkými holemi. Nejlepší hokejky jaké jsem měl, byly hokejky značek Bauer a dříve také Montreal. Jak už jsem ale řekl, je mi to prakticky jedno. Důležité je pro mě zahnutí čepele a tvrdost hole. Čepel si upravuju tak, že ji nahřeju horkovzdušnou pistolí a pak strčím do topení a ohýbám do požadovaného tvaru. Potom ji stačí jen zchladit ve vodě a je to. Už z výroby existují určité typy zahnutí čepele. Já hraju prakticky se zahnutím čepele jako Libor Procházka.

Kde bydlíš a co děláš za práci?

Bydlím v Nymburce. Od minulého roku pracuju TPCA v Kolíně na oddělení kvality. 

Jak časově zvládáš práci a hokej?

Časově to je hodně náročné. Naštěstí mi mistr vyšel vstříc a umožnil mi brát si na hokej volno. To volno si však musím samozřejmě zase odpracovat. Dá se to zvládnout, ale je to opravdu hodně náročné. Dalo by se taky říct, že jsem buďto v práci nebo na hokeji nebo spím.

Co děláš ve volném čase mimo hokeje?

Vždy na jaře po skončení hokeje hraju fotbal za Hrubý Jeseník. Jinak si zahraju všechny druhy sportu. Mám rád třeba tenis, nebo se jedu projet na kole.

Jak bys ohodnotil svoje výkony v letošní sezóně?

Mrzí mě můj zdravotní stav, dost mě totiž bolí třísla, kvůli kterým jsem vynechal několik zápasů. Jinak si myslím, že jsem už zažil lepší i horší sezóny. Myslím si, že moje výkony v letošní sezóně jsou průměrné.

Jak vidíš svoji hokejovou budoucnost? Před letošní sezónou jsi už málem končil s hokejem...

Podařilo se mi najít práci, při které můžu zároveň hrát hokej, takže pokud mi to zdraví dovolí, rád bych hrál dál.

Letos narostl počet zápasů v základní části na 44 zápasů. Myslíš si, že to je ještě únosné pro amatéry? Jsi pro zachování současného systému nebo by jsi byl pro návrat ke 34 utkáním v základní části což by znamenalo každý měsíc pouze dvě hrací středy...

Na amatéry je to zatížení dost velké, prakticky stejné jako na profi soutěž, která se hraje o stupeň výš. Jsem typ hokejisty, který raději hraje dva zápasy než aby místo zápasu byl trénink, ale přesto bych byl pro návrat ke 34 utkáním v základní části.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace