1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Rozhovor od ledu: Michal Krofta

17. 01. 2018

Brankář Michal Krofta je na soupisce extraligové Mladé Boleslavi jako trojka. V letošní sezóně však ještě působí v juniorce Mladé Boleslavi a na střídavé starty hraje za Nymburk ve 2. lize.

V kolika letech jsi začal hrát hokej, kdo tě k němu přivedl a kde to bylo?
Začal jsem asi v sedmi letech v České Lípě. Viděl jsem ve škole leták „pojď hrát hokej,“ tak jsem to šel zkusit a zůstal jsem u toho až do teď.
Kterými kluby jsi postupně prošel?
Začínal jsem v České Lípě a pak někdy v patnácti letech jsem přešel do Mladé Boleslavi. Jinak mě jednou poslali na měsíc do Ústí nad Labem, kde jim chyběl brankář tak jsem tam byl jako záskok.
Jaký je tvůj hokejový vzor?
Svých vzorů mám víc, na každém se mi líbí něco jiného. Hlavně jsou to: Carey Price, Johnatan Quick a David Rittich který dřív chytal v Mladé Boleslavi.
Co považuješ za svůj největší hokejový úspěch?
Ještě jsem nic nedokázal, ale každý vyhraný zápas je pro mě úspěch.
Co ti nejvíce vadí na současném hokeji?
Na současném hokeji bych nic neměnil, líbí se mi takový, jaký je. Že se občas přidá nějaké nové pravidlo mi vůbec nevadí, já si hlavně hledím své práce v bráně.
Jaké je tvé oblíbené číslo (hokejové) a proč?
Oblíbené číslo nemám, ani nijak neřeším, jaké číslo mám na zádech. Důležitější pro mě je ten znak vpředu. Jinak kdybych si mohl vybrat číslo, tak by to bylo číslo 45 kvůli rodičům, kteří mě v hokeji celý život podporují.
Máš oblíbenou značku bruslí a hokejek? S čím teď hraješ?
Značku výstroje moc neřeším, hlavně jde o to, aby mi to vyhovovalo. Třeba brusle mám od značky Bauer, hokejky mám většinou Fisher a jinak celou výstroj mám CCM.
Kde bydlíš a co děláš za práci?
Momentálně bydlím v Mladé Boleslavi, dostal jsem tu od klubu byt. Stále ještě studuju.
Jak trávíš svůj čas?
Každý den chodím na tréninky s Boleslavským áčkem a potom ještě s juniory. Navíc mám individuální tréninky, takže většinou strávím celý den na zimním stadionu v Mladé Boleslavi.
Jak časově zvládáš hokej a školu?
Celý den jsem na zimáku, takže občas je to těžké skloubit se školou. Vždy se to ale nějak v klidu vyřeší.
Co děláš ve volném čase mimo hokeje?
Když zrovna nejsem na hokeji a mám třeba den volna tak jedu za rodiči, nebo ten volný čas využiju k odpočinku. Jdu do sauny a podobně.
Jak bys ohodnotil své výkony v letošní sezóně?
Nemyslím si, že moje výkony jsou suprový, ale taky si myslím, že nejsou úplně nejhorší. Je to jak kdy. Někdy se zápas povede někdy ne, ale v poslední době to je hlavně zásluha kluků, že se vyhrává.  Hrají výborně a vzadu mi hodně pomáhají.
Jak vidíš svoji hokejovou budoucnost?
Do budoucnosti bohužel nevidím, a ani nevím, jak to se mnou po sezóně bude. To mě na hokejovém životě štve. Nikdy nevíte, co bude třeba za měsíc, na tož co bude po sézoně.
Sleduješ hokejové dění ve 2. lize, internetové stránky nymburského týmu, případně internetové stránky soupeřů Nymburka?
Samozřejmě že sleduju co se ve druhé lize děje, hlavně sleduju tabulku, a také se často bavíme s trenérem Bičištěm, na co si zrovna u soupeře dávat pozor.
V sobotu proti Táboru jsi přišel o čisté konto těsně před koncem zápasu. Mrzelo tě to hodně? Vychytal už jsi někdy čisté konto?
Byla to celkem škoda, ale důležité je, že se vyhrálo. Kluci mi hodně pomáhali, blokovali střeli a do velkých šancí soupeře nepouštěli. Já na vychytané nuly nijak nelpím. Hlavní je dostat méně gólů než soupeř. Tuhle sezónu se mi zatím vychytat nulu nepodařilo. Hlavní jsou ale pro mě tři body a ne výsledek s nulou.
Jak jsi spokojený se svým působením v Nymburce?
Do Nymburka jezdím rád, v kabině je super parta a vedení je výborný. Atmosféra v týmu je tu taky skvělá, vždycky se na zápas těším.
Blíží se play off, koho by sis přál za soupeře do play off?
Play off už je za dveřmi a velice se na něj těším. Samozřejmě bych byl rád, kdybychom dostali někoho slabšího, abychom jsme trochu rozjeli a nenarazili hned na těžkého soupeře. Do každého zápasu půjdeme s tím , že ho chceme vyhrát.

Foto Vlastimil Čech

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace