1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Rozhovor s Václavem Dvořákem

12. 01. 2003

Už třetí sezónu nastupuje v nymburském týmu s č. 93 na zádech Václav Dvořák. Útočník, který nastupuje především na levé straně útoku jako bránící křídlo hodnotí dosavadní část odehrané sezóny.

Už třetí sezónu nastupuje v nymburském týmu s č. 93 na zádech Václav Dvořák. Útočník, který nastupuje především na levé straně útoku jako bránící křídlo hodnotí dosavadní část odehrané sezóny.
Nymburk v letošní sezóně příliš gólů nedává. Ani vy na to nejste zrovna dobře. Na svém kontě máte pouze tři góly. 
"Ano je to tak. Jeden jsem dal do prázdné branky, jeden v Českém Krumlově a jeden v posledním zápase s Jindřichovým Hradcem. Ale jinak je pravda, že se útočníci moc netrefují."
Jak je to možné?
"Asi celkovým pojetím hry mančaftu. Soustředíme se na obranu a útočné fázi se až taková pozornost nevěnuje."
Tedy v tréninku se zaměřujete pouze na obranu?
"To ne, trénujeme obojí jak útočnou tak obrannou fázi, ovšem důraz je kladen na tu obrannou a to především při zápase."
Vy nastupujete jako útočník ovšem několik zápasů jste odehrál i v obraně. Jak se vám v těchto zápasech hrálo?
"Tak já jsem na toto zvyklý už z juniorů a z dorostu, kde jsem také několik zápasů na postu obránce odehrál, nebylo to tedy pro mě nic nového. Navíc hraji bránící levé křídlo takže to pro mě zas tak veliká tragédie nebyla." 
V obraně jste zdálo se trochu pookřál a byl na ledě dost vidět.
"Tak se to nedá říci. Spíš bych to viděl v tom, že styl útočníka v obraně je trochu jiný než styl ortodoxního obránce. Je tam určitý rozdíl vidět a hráči z útoku jsou možná víc zvyklí bruslit než hráči z obrany. Útočníci přeci jen tolik nebruslí pozadu a spíše se snaží vše dohnat popředu. Tam bych tedy viděl především rozdíl mezi mnou a obráncem."
Nymburk chtěl být po nadstavbové části do čtvrtého místa. Teď vám trochu ta první čtyřka utíká. Nyní jste až na 6. místě i když bodové rozdíly jsou minimální.
"Tak bodové rozdíly jsou minimální to je pravda. Myslím si, že tři týmy jsou jasné. Bude to Havlíčkův Brod, Jindřichův Hradec a Jablonec. Milevsko je nahoře myslím trochu se štěstím. Uvidíme, ještě zbývá osm zápasů do konce a my se určitě ještě o první čtyřku pokusíme. Podle mě je ale důležité se dostat do první šestky, tak abychom nešli na první dva týmy z druhé skupiny."
Letos se Nymburk opírá o výborné výkony gólmana Kreminy. Jak byste ohodnotil svého brankáře. 
"Tak k tomu není co dodat. Kremina je myslím super. Už loňská sezóna byla výborná, což určitě souvisí s obrannou hrou mužstva. Ovšem hra tady stojí každopádně na něm to je jednoznačné."
Při druhém letošním derby v Kolíně jste měl tři minuty před koncem obrovskou šanci vyrovnat. Soupeřův gólman ležel v brankovišti a stačilo ho jen přehodit, jak byste popsal tento okamžik. 
"Myslím si, že toto se se mnou táhne celou sezónu. To samé bylo doma s Milevskem. Jsou to příležitosti, které bych při tréninku dal devětkrát z deseti pokusů. V Kolíně se mi puk bohužel svezlo po hokejce. Já bych to snad ani nenazval neuměním to je prostě smůla a myslím, že letošní sezóna už ani jiná nebude. Snad by se to mohlo otočit při play off protože to je zase úplně jiná soutěž. Ale když se podívám na kanadské bodování, tak jsme na tom všichni podobně. Nejlepší v kanadském bodování má myslím 12 nebo 13 bodů."
Nyní jste možná v nejlepším hokejovém věku a zrovna taková smolnatá sezóna.
"Ve druhé lize je to hrozně komplikované. Když se to srovná třeba s první ligou, tak tam se hraje stejná porce zápasů. No a ona to zas není taková sranda, zvlášť třeba u nás pražáků, každý den po práci jet na trénink a odtrénovat to. Ne pokaždé se člověku chce. Navíc k tomu samozřejmě zápasy. Kolikrát vyjdu z domova v sedm ráno a vrátím se večer v devět, také už mám rodinu, takže co se tohoto týče, myslím si že je to určitě náročnější než 1. liga, kde již hokejisté hrají dá se říci profesionálně i když někdy je to taky takový "pseudoprofesionalismus.""

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace