1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Rozhovory po utkání Kutná Hora - Nymburk

20. 11. 2007

trenér Petr Haken a hráči Jaroslav Jágr a Jiří Martinec komentují středočeské derby

Haken: Domácí se rvali víc
Trenér hokejistů Nymburka Petr Haken byl po zápase v Kutné Hoře (3:2) hodně nazlobený. „K dnešnímu zápasu nemám ani slov. To co předvádíme, to je beznaděj, bezmoc,“ zuřil Haken. „Viděli jsme bojovné utkání, domácí se ale rvali o vítězství víc. Rozhodla hrubá chyba v obraně dvě minuty před koncem, kvůli které jsme prohráli celý zápas. Těsně před touto chybou jsme neproměnili minutovou přesilovku 5 na 3. To rozhodlo. Přišel trest, za který si ale můžeme sami,“ láteřil nymburský kormidelník.

Nymburk měl v zápase mnoho šancí, ale ty nedokázal proměnit. „Celý zápas nedokážeme proměňovat šance, jenže to už snad ani nemá cenu říkat. Opakuje se to zápas co zápas. V přesilovkách nám chybí jednoduchost, nehrajeme přímočaře. Když navíc zachytá soupeři gólman tak,  jako dnes Barta, nemůžeme uspět,“ má jasno nymburský kouč Haken.

Jsem rád, že jsem si zachytal, řekl Jágr
V brance Nymburka se objevil letos už pátý brankář. Po Matouškovi, Kreminovi, Henešovi a Fikrtovi nastoupil v brance druholigových hokejistů Nymburka Jaroslav Jágr.

Ten loni nastupoval za prvoligový Prostějov a letos měl dělat ve Vsetíně dvojku Bieglovi. Vsetín však byl z extraligy vyloučen, a tak prozatím působil jako trojka v Mladé Boleslavi, kde se však na led nedostal ani jednou.

Po zápase v Kutné Hoře se v kabině z výstroje svlékal jako poslední a do hodnocení zápasu se mu nechtělo. „Domácí měli tři střely a dali tři góly. Nejvíce mě mrzí třetí rozhodující gól. Na ten puk jsem si sáhl,“ litoval Jágr. „Jsem rád, že jsem si zase po dvou měsících zachytal ostrý zápas. Naposledy jsem nastoupil za Vsetín v létě, když jsme hráli Tipsport Cup. Ze   zápasu nemám dobrý pocit. Snad budu mít šanci to ještě odčinit. Když jsme nevyhráli tady, musíme vyhrát jinde,“ dodal gólman.

Gól bych vyměnil za výhru
Nymburský hokejista Jiří Martinec se po měsíci vrátil z Kutné Hory z hostování. A hned v prvním zápase po návratu nastoupil právě proti Kutné Hoře. V jejím dresu dal dva premiérové góly ve 2. lize. Nyní se poprvé trefil i v dresu Nymburka. Vloni ani letos v prvních pěti zápasech se mu to nepovedlo. „Na dnešní zápas jsem byl hodně namotivovaný. Přece jen jsem tu teď měsíc hrál. Jsem rád, že jsem se konečně trefil i v nymburském dresu, ale radost z gólu mi hodně kalí prohra,“ řekl autor jedné branky. „Svůj první gól bych klidně vyměnil za to, abychom dnes vyhráli,“ hlesl Martinec.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace