1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Rückl: Snažil jsem se chytat na maximum

04. 02. 2009

Nymburský hokejový brankář Rückl chytal poprvé od začátku. Premiéra byla vítězná.

Mladičký hokejový brankář Nymburka Zdeněk Rückl nastoupil poprvé ve své kariéře v základní sestavě mezi dospělými. A jeho premiéra mu vyšla. Mohl totiž slavit druholigové vítězství 3:2 nad Pískem. Předtím Rückl naskočil mezi dospělými čtyřikrát jako střídající.

„Bylo to moje první utkání, do kterého jsem nastoupil jako jednička od začátku zápasu. Jsem z toho nadšený a snažil jsme se chytat na maximum a udělat pro tým co se dalo. Spoluhráči mi navíc strašně moc pomohli a díky tomu jsme vyhráli,“ rozplýval se po vítězném zápase mladíček z nymburské klece.

V zápase musel řešit několik samostatných nájezdů a vedl si při nich skvěle. „Mám něco naučeného a snažil jsem se protihráče vybruslit. Hodně mi také přálo štěstí. Nebýt štěstí, tak by to tam třeba spadlo. Díky tomu, že se štěstíčko přiklonilo k nám, tak jsme vyhráli,“ usmíval se spokojený Rückl.
Pět minut před koncem zůstal po tvrdém kontaktu s protihráčem dlouho ležet na ledě. A co se přesně přihodilo? „Ležel jsem možná dvě tři minutky. Hráč soupeře vyjížděl z rohu a snažil se natlačit před bránu. Já jsem vystrčil hokejku a snažil jsem se mu vypíchnout puk. To si mi podařilo. Jenže on pokračoval v jízdě, a doufám, že ne záměrně, mě loktem trefil do hlavy. Chvilku to trvalo, než jsem se sesbíral, ale pak už to bylo dobré,“ vysvětlil gólman.

V poslední minutě hosté odvolali brankáře a hráli v šesti. Ani při power play však nymburského juniora v bráně nepřekonali. „Snažili jsme se udržet vedení 3:2 a jsme moc rádi, že se nám to podařilo. Tohle vítězství je cenné, protože Písek hraje v popředí tabulky, má v týmu hodně kvalitních hráčů. Moc si toho vážíme, že se nám dnes podařilo vyhrát,“ dodal Rückl.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace