1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Šimek: Cítím větší zodpovědnost za tým

21. 11. 2015

Již šestou sezonu nastupuje za hokejový tým Nymburka odchovanec Benátek MARTIN ŠIMEK. A za svou věrnost byl odměněn. Po zraněném Lukáši Královi se stal kapitánem týmu.

Vy jste po zraněném Lukáši Královi převzal kapitánskou pásku. Co se tím pro vás změnilo?
Po hokejové stránce se pro mě nezměnilo vůbec nic, jelikož vždycky se snažím soustředit hlavně na sebe a na ledě odvést co nejlepší výkon. Není to pro mě nic nového, už v mládežnických kategoriích jsem často nosil kapitánské céčko.
Jste nyní daným vůdcem mužstva. Jak si to užíváte?
Samozřejmě mě to potěšilo, ale řekl bych, že v kabině je nás více, kteří mají vůdčí schopnosti a kteří se snaží tým jak stmelit tak vyhecovat k co nejlepším výkonům a výsledkům. Avšak lhal bych, kdybych řekl, že to vůbec nevnímám. Určitě cítím větší zodpovědnost za celý tým.
Nyní máte před sebou sérii tří venkovních zápasů. Co byste v nich chtěli vytěžit?
Chtěli bychom určitě všechny tři zápasy zvítězit. Nezáleží, jestli hrajeme doma nebo venku. Osobně si i myslím, že vyjma zápasu s Bílinou, jsme zatím předváděli lepší a zodpovědnější výkony na kluzištích soupeřů. Doufejme, že se to vyrovná a budeme sbírat body jak venku, tak také doma, aby i fanoušci byli spokojeni.
V tabulce jste na dvanáctém místě. Kde byste chtěli být po posledním kole základní části?
Po základní části bychom samozřejmě chtěli mít zajištěný přímý postup do play off, ale když se podíváme na tabulku, tak je to letos hodně vyrovnané, jedna prohra a jste o dvě nebo tři místa dole a naopak. Navíc letos je trochu jiný klíč soutěže, a tak i tým úplně ze dna může v boji o sestup uspět a naopak tým, který má například o patnáct bodů více, může klesnout. Naším cílem je zajistit si buďto přímý postup do play off a nebo postup do předkola, to znamená držet si nejhůře desáté místo tabulky.
Sezona je každý rok hodně náročná a dlouhá. Stává se vám někdy, že máte hokeje plné zuby?
Já jsem na tom tak, že když nejsem na ledě, mohl bych sledovat hokej klidně od rána do večera a nikdy bych ho neměl plné zuby. Ale pravdou je, že druhá liga určitě není časově tak náročná jako první liga či extraliga, kde je to pro hráče už zaměstnání a proto chápu, že tito hráči, i když hokej milují, potřebují si od něj alespoň na čas odpočinout a odreagovat se.
Přibližte čtenářům svoji dosavadní kariéru.
Moje hokejová kariéra je celkem stručná. Jsem odchovanec Benátek nad Jizerou, odkud také pocházím, tudíž tento klub je a vždy pro mě bude srdcovou záležitostí. V Benátkách jsem hrál až do juniorské kategorie a poté začal nastupovat za Nymburk, kde nyní hraji již šestou sezonu. Za svoji hokejovou kariéru jsem tedy vystřídal pouze dva kluby.
Co děláte, když zrovna nejste na ledě? Čím se živíte a jaké jsou vaše koníčky?
Když nejsem na ledě, tak jsem ve škole. Studuji obor účetnictví na Vysoké škole ekonomické v Praze a mimo to pracuji v jedné menší účetní společnosti. Mezi mé koníčky patří rybaření, zejména v letních měsících, ve kterých trávím dost času na chatě u vody, jelikož přes sezonu jsem rád, že vůbec stíhám hokej.
Jaká je vaše ideální dovolená?
Ideální dovolená je taková dovolená, kdy trávím čas s lidmi, které mám rád a při které si odpočinu, nezáleží na jakém místě, i když nejčastějším místem je právě chata u vody.

Článek převzat z Nymburského deníku, autor Vladimír Malinovský

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace