1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Skořepa: Odcházím kvůli Netíkovi

21. 01. 2005

Útočník Josef Skořepa nenastoupil k zápasu proti Sokolovu. Důvodem byl jeho odchod z týmu. "V Nymburce končím. Dokud tady bude pan Netík, nymburský dres neobléknu," řekl třiadvacetiletý hráč při středečním utkání, které sledoval už jen jako divák.

Útočník Josef Skořepa nenastoupil k zápasu proti Sokolovu. Důvodem byl jeho odchod z týmu. "V Nymburce končím. Dokud tady bude pan Netík, nymburský dres neobléknu," řekl třiadvacetiletý hráč při středečním utkání, které sledoval už jen jako divák. Skořepovi se v letošní sezoně dařilo. S patnácti trefami byl druhý nejlepší střelec týmu a jeho odchod tedy znamená velké oslabení před vyvrcholením sezony. Skořepa začínal s hokejem právě v Nymburce. Oblékl také mládežnický dres Kladna, a Mladé Boleslavi, kde si zahrál první ligu.
Proč jste opustil nymburský tým?
Bylo to kvůli panu Netíkovi (prezident klubu - pozn. red.). Hlavně kvůli tomu, jak se ke mě choval.
Co tím myslíte?
Všude tvrdil, že hraju špatně. A tvrdil to i manažerovi v Mladé Boleslavi, který mě možná i kvůli tomu nevzal zpátky do Boleslavi.
Pan Netík řekl, že jste mu ani nesdělil důvod vašeho odchodu...
On se na něj ani nezeptal. Když jsem mu to přišel říct, řekl mi jen, ať si sbalím své věci.
Jak dlouho trvaly vaše neshody s panem Netíkem?
Bylo to od té doby, co jsem šel na zkoušku do Brna. Od té doby se na mě naštval a dělal mi naschvály. Nenechal mě hrát první ligu i když jsem na ni měl a stahoval si mě do Nymburka.
Kdy to bylo?
Už jsou to asi čtyři roky. Když jsem se vrátil zpátky, tak mě poslal do juniorů, kde jsem se zranil a rok jsem kvůli tomu nehrál.
Proč jste neodešel do jiného týmu?
Já jsem chtěl odejít, pan Netík mě ale nikam nechtěl pustit.
Nyní o vás mají zájem Benátky. Nebojíte se, že vám bude Nymburk dělat při odchodu potíže?
To už dělá. Dnes jsem se dozvěděl od pana Lejska (trenér Benátek pozn. redakce), že mě Nymburk chce prodat za přemrštěnou sumu, kterou za mě nikdo nedá. Takže zatím to vypadá, že na rok skončím s hokejem a pak můžu odejít do jiného klubu zadarmo.
Bude i dál trvat váš zájem hrát v Benátkách?
Nejspíš ano. Roli v tom sehraje i trenér Lejsek. Pokud tam bude, tak bych tam chtěl hrát.
Nepřišlo vám to vůči spoluhráčům nefér, odejít pár kol před play off?
Neřekl bych, že to bylo nefér. Kluci dobře věděli, co mi pan Netík dělá a věděli o tom, že chci skončit. Nikdo mi to nevymlouval.

převzato z Nymburského deníku, ptal se Tomáš Koníček

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace