1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Stehlík: Máme na šestou příčku

26. 01. 2016

Hokejisté Nymburka vyhráli v posledním kole druhé ligy na ledě Jindřichova Hradce vysoko 9:6. Velký podíl na tomto vítězství měl elitní útočník Nymburka JAN STEHLÍK, který nasázel pět gólů. To je nevídaná bilance.

V posledním zápase jste střelecky zazářil. Nastřílel jste pět branek, což je parádní představení. Jaký to byl zápas z vašeho pohledu?
Z mého pohledu jsme zápas mohli odehrát daleko více v klidu, vedli jsme o čtyři branky a vůbec se nesoustředili na hru dozadu. Šest inkasovaných branek není dobrá vizitka a proti silnějším soupeřům bychom neuspěli.
Tolik gólů v jednom zápase, to se nepovede každý den. Vám už se to někdy podařilo?
Myslím, že pět bylo poprvé v seniorských soutěžích a chtěl bych poděkovat klukům z lajny. Zásluhu na nich mají všichni.
Vy jste rozený střelec a mužstvo na vás hodně spoléhá. Jak zatím hodnotíte letošní sezonu z pohledu vašich výkonů?

Až v srpnu jsem doléčil zranění zápěstí, které jsem si přivezl z angažmá v Itálii a na startu soutěže to bylo hodně znát. Momentálně se cítím dobře a věřím, že se budu nadále prosazovat a pomohu k co nejlepším výkonům.
A jak byste zhodnotil výkony celého mužstva?

Máme zde zkušené hráče, doplněné šikovným mládím. Občas mám pocit, že nehrajeme na své možnosti. Zápasy, na které jedeme sotva v patnácti, odehrajeme lépe než zápasy v plné síle. Každopádně v každém zápase je vidět bojovnost a chuť vítězit. Naším cílem je dostat se do play off a pokud možno vybojovat co nejlepší pozici pro vyřazovací boje.
Jaké umístění je v silách Nymburka?
Podle mého názoru máme na šestou příčku. Patnáct bodů je ve hře, ale nejdůležitější je být do desátého místa, které zaručuje play off.
Vyjma derby s Kolínem jsou návštěvy na nymburském zimním stadionu při vašich domácích zápasech přímo tristní. Čím si to vysvětlujete?
Proč nechodí lidi na hokej? To není problémem jen v Nymburce. Kamkoli přijedeme, je to všude stejné, vyjma tří stadionů, kam chodí tisícovka na každý zápas. My se budeme snažit hrát takový hokej a mít lepší postavení v tabulce, abychom ty lidi na zimák dostali.
Není vám líto, že nechodí více diváků?
Líto nám to je, bohužel nechodí ani kotel, který minulý rok výborně fungoval. Nevím, co se stalo, ale v těchto důležitých pěti zápasech a dalších bychom tohoto „šestého hráče" opravdu ocenili.
Do konce základní části zbývá odehrát pět utkání. Kolik bodů byste potřebovali nahrát?
Netroufnu si říct, kolik z celkových patnácti bodů nám zaručí minimálně desátou pozici. Půjdeme zápas od zápasu a doufám, že to bude plných patnáct bodů.
Co byste na závěr vzkázal vašim příznivcům?
Na závěr bych rád pozval diváky na naše domácí utkání. Budeme vděční, když dorazíte a podpoříte nás v udržení míst zaručujících play off.

Zbývá sehrát

ST 27. 1. ........NBK – Havl. Brod
SO 30. 1. ........Klatovy – NBK
SO 6. 2. ..........NBK – Trutnov
SO 13. 2. ........Bílina – NBK
SO 20. 2. ........NBK – Děčín

Autor: Vladimír Malinovský, Převzato z Nymburského deníku

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace