1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Stehlík: Něco podobného se mi už povedlo

14. 02. 2014

BRAVO. Nymburský útočník Jan Stehlík (vlevo) nastřílel Řisutům čtyři branky a přispěl tak k výhře svého mužstva 6:4. Stehlík je nejlepším střelcem druhé ligy ve skupině Západ

Sedmadvacetiletému nymburskému útočníkovi Janu Stehlíkovi se v utkání dvaatřicátého kola druhé hokejové ligy povedl husarský kousek. Svému soupeři z Řisut nastřílel čtyři branky.

Poté co se na začátku loňské sezony neprobojoval do kádru prvoligové Kadaně, uvažoval už v šestadvaceti letech o konci kariéry. Nakonec si vše rozmyslel, od jedenáctého kola začal hrát druhou ligu za Nymburk a okamžitě patřil mezi nejlepší nymburské hráče. Letos hraje za Nymburk od samého začátku sezony. Nechyběl ještě ani v jednom zápase a nastřílel úctyhodných dvacet devět gólů, díky čemuž je nejlepším střelcem nejen Nymburka ale i celé skupiny Západ.

Honzo, v zápase s Řisuty se vám dlouho nedařilo a dokonce jste na začátku třetí třetiny dvakrát prohrávali. S jakou taktikou jste šli do zápasu?
Chtěli jsme na ně vlítnout. Tuhle vizi jsme ale vůbec nenaplnili. Bylo to vlažné a po chybách v naší třetině jsme inkasovali. Kvůli těmto chybám jsme dostali laciné góly nejen s Řisuty, ale prohráli i předchozí zápasy. Nakonec jsme vítězství opět honili na poslední chvíli.
Za Nymburk jste ve dvou sezonách nastoupil přesně do pětapadesáti utkání a jedenáctkrát vstřelil dvě branky. Hattrick jste ale nedal ani jeden. Nyní jste v utkání vstřelil rovnou čtyři branky. Podařil se vám již někdy v minulosti takový gólový úspěch?
Myslím, že něco podobného se mi již povedlo. Nevím přesně kdy to bylo, ale myslím že to bylo v době, když jsem hrál za Klášterec. V dresu Nymburka je to poprvé.
Mohl byste popsat jednotlivé branky? Ve třiatřicáté minutě jste svojí první brankou vyrovnával na 2:2.
Venca Dvořák mi nahrával od mantinelu. Puk přede mnou poskakoval a se štěstím jsem to tam ze vzduchu plácnul.
Druhou brankou jste na začátku třetí třetiny srovnával na 3:3.
Dostal jsem dlouhou přihrávku na křídlo od Dominika Tregla a střelou přes beka jsem propálil gólmana. Vystřelil jsem a ono to tam propadlo.
Třetím gólem jste v padesáté sedmé minutě poslal Nymburk do vedení 5:4.
Opět Venca Dvořák vystřelil od mantinelu a já jsem jeho nahození tečoval. Byla to taková snadnější práce.
Čtvrtým gólem půl minuty před koncem jste definitivně rozhodl.
Výborná práce Lukáše Krále, který se obtočil kolem soupeře a nahrál mi před prázdnou bránu, takže pro mě to byl opět snadný gól.
V neděli jedete k předposlednímu zápasu základní části do Moravských Budějovic. S jakou taktikou tam pojedete?
Především bychom měli plnit pokyny trenéra. Hrát zezadu a vyvarovat se chyb. S tím co předvádíme, nemůžeme v play off pomýšlet na úspěch. Musíme hrát na jeden dva inkasované góly. Hrát třeba na výsledek 3:1. Nemůžeme si myslet, že tam vyhrajeme 6:5.
Hrajete v první lajně, která sice dává většinu gólů Nymburka, ale také na druhou stranu hodně gólů inkasujete. Čím si to vysvětlujete?
Je to dané i tím, že chodíme na každé oslabení. Je ale pravda, že gólů dostáváme hodně. Možná je to tím, že jsme naučeni, že musíme dávat góly a tím pádem jsme hodně vepředu. Pak nám nezbývají síly dozadu. To ale není omluva.
V zápase s Řisuty první lajna dokonce inkasovala i ve vlastní přesilovce…
Přesně tak. Byla tam minela a soupeř ji okamžitě potrestal.
Play off se blíží, koho byste si přál do prvního kola?
Chtěl bych, abychom se udrželi do osmého místa a začínali doma. Za soupeře bych si přál Jablonec.


Autor: Foto: Vlastimil Čech

 

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace