1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Tomáš Netík: Cílem je postup do play off

12. 09. 2006

Ve středu v podvečer se rozjíždí 44 zápasový maratón druhé hokejové ligy. Pro Nymburské hráče začíná letošní druholigová pouť na ledě největšího favorita ligy - Vrchlabí. Těsně před startem třetí nejvyšší soutěže zodpověděl několik otázek prezident klubu Tomáš Netík.

„Prakticky pět let se pohybujeme na špičce druhé ligy, výkonnostně jsme v popředí mezi všemi mužstvy ovšem co se týče ekonomického zabezpečení klubu patříme do samého suterénu,“ nezačal povídání nijak optimisticky Netík.

PŘÍŠTÍ ROK BY SE MĚLA SPOJIT MLÁDEŽ S A-TÝMEM

Zachování druholigového hokeje v Nymburce či jeho případný další růst vidí ve dvou zásadních změnách. „Od příští sezóny bychom chtěli aby proběhla celková transformace klubu. Chtěli bychom spojit dohromady mládež a A-tým tak aby zde už nebyly dva subjekty. Sám nechci aby byl hokej v Nymburce spojován pouze s mým jménem. Rád bych našel partnery, kteří by se angažovali v chodu klubu.“
Druhou změnu vidí prezident klubu ve změně vlastníka ZS. „Vedeme jednání o převzetí ZS městem. Slibujeme si, že dojde k vytvoření standardní situace, která je u 99% ZS v republice, kdy se město podílí na provozu ZS. Máme snahu o to aby se město zasadilo o přestavbu ZS. V okolí ZS má být v budoucnu komplex sportovních zařízení a věřím, že i ZS bude do tohoto komplexu zařazen a že se zdejší hokejový stánek zvelebí a vytvoří se odpovídající prostředí pro diváky.“

NYMBURSKÝ TÝM POVEDE DVOJICE ZBÍRAL - LEJSEK

Uvedené skutečnosti vedli Netíka k opuštění trenérské lavičky: „Tyto změny se musí precizně připravit a trénování mužstva bych už nezvládl,“ řekl dosavadní trenér, kterého vystřídá na trenérském postu dvojice Petr Zbíral a Vladimír Lejsek.
Tomáš Netík tedy bude v letošní sezóně působit jako manažer mužstva. Jedním z úkolů manažera je i shánění hráčů. Před letošní sezónou odešli tři klíčoví hráči Lukáš Král, Josef Malý a Václav Lukeš a tak aby nedošlo k výkonnostnímu poklesu bylo nutné odpovídajícím způsobem doplnit mužstvo. „Ústřední postavou by měl být Oldřich Nýč z Jablonce, který patří mezi nejzkušenější hráče soutěže. Místo odcházejícího Marka Nováka přichází z Tábora Roman Matoušek a měli bychom tak mít možná nejsilnější brankářskou dvojici. Obrana zůstala konsolidována, pouze odešel Tomáš Kaulfus. Na pravidelné střídavé starty budou nastupovat junioři Sparty Matěj Cunik, David Sem a Štěpán Spudil. Útok doplní odchovanci Martin Dulovec, Jiří Martinec, na hostování přichází z Třebíče Pavel Ludvík a z juniorů Sparty Václav Fišer,“ prozradil nová jména Netík.
„Letošní sezóna bude obrovsky náročná. Hráče čeká 44 zápasů. Bylo nutné rozšířit kádr,“ 

RICHARD ŽEMLIČKA SE NAKONEC V DRESU NYMBURKA NEOBJEVÍ

Mezi posilami se nakonec neobjeví bývalá extraligová ikona Richard Žemlička. Angažmá v Nymburce zvažoval, ale nakonec se rozhodl pro Roudnici nad Labem, hrající severočeský krajský přebor. Přeci jen vzhledem k trenérské práci už by účinkování v Nymburce nestíhal.
„Mužstvo se bude vyvíjet za pochodu. Pro oko diváka budeme možná předvádět živelnější hokej než v minulosti. Mladí hráči produkují dravý hokej, je třeba aby i diváci byli trpěliví a mladé hráče podpořili. Naším cílem je hrát pro lidi a doufáme že nás budou diváci povzbuzovat,“ přeje si Netík.

CÍLEM NYMBURSKÉHO TÝMU JE POSTUP DO PLAY OFF

„Výkonnostním cílem je pak jednoznačně postup do play off a tam se pokusit dojít co nejdál,“ řekl prezident klubu.
Letošní novinkou, která bude platit i pro příští sezóny je přímý postup vítězů do vyšší soutěže bez nutnosti hrát baráž. „Naše skupina bude obrovsky těžká, protože především týmy z naší skupiny pomýšlí na případný postup. Týmy se posilnily o spoustu dobrých hráčů. V Chrudimi hraje Lubina, Zadina, Pospíšil, Barta ve Vrchlabí Musil, Král. Diváci by tak mohli být svědky velmi dobrých utkání a atraktivní jména i v týmech soupeře by měla nalákat diváky,“ řekl Netík.

SPOLUPRÁCE SE SPARTOU BUDE LETOS VE VĚTŠÍ MÍŘE

Klub se také vrací k větší spolupráci s pražskou Spartou. „Ve Spartě se změnilo vedení, novým generálním manažerem se stal Petr Bříza. Ze soupisky Nymburka, celkem 13 jejich hráčů prošlo v různých etapách Spartou. (Matoušek, Kosejk, Dvořák, Culka, Dulovec, Martinec, Pešek, Šimek, Jágr, Sirotek, Lipták, Lukeš, Fišer). Naopak ve Spartě je nyní pět hráčů, kteří prošli Nymburkem (Vrbata, Langhammer, Protivný, Netík ml., Přikryl). Dalších několik hráčů z Nymburka působí v mládežnických kategoriích Sparty. Je to spolupráce bez sepsaných smluv a kdyby se zlepšila ekonomika klubu, mohla by být tato spolupráce mezi kluby ještě větší,“ prozradil Netík.

DĚTI A FANDOVÉ V DRESU MAJÍ VSTUP ZDARMA

Prezident klubu také odtajnil další z novinek, která se týká především diváků. „Letos jsme změnili systém vstupného na domácí utkání. Děti do 145 cm mají vstup zdarma, jinak se platí 40 Kč. Ovšem kdo přijde na utkání v nymburském dresu má vstup na utkání zdarma. V dresu chodí diváci z kotle, kteří nás povzbuzují nejvíce a tak naší odměnou pro ně je vstup zdarma,“ potěšil fanoušky Netík. „Když budou chodit všichni diváci v dresu, ať mají všichni vstup zdarma. Bylo by to krásné, kdyby byli všichni fanoušci oblečeni v dresu ne?“ Zasnil se prezident klubu na závěr. 
 

      


Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace