1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Tomáš Netík: Dosáhli jsme nejlepšího výsledku

11. 03. 2004

Nymburk v úterý prohrál v Klatovech třetí rozhodující zápas druhého kola play off II. hokejové ligy a rozloučil se tak se sezonou. Jak viděl letošní sezonu prezident nymburského klubu Tomáš Netík?

Tomáš Netík: Dosáhli jsme nejlepšího výsledku
Nymburk v úterý prohrál v Klatovech třetí rozhodující zápas druhého kola play off II. hokejové ligy a rozloučil se tak se sezonou. Jak viděl letošní sezonu prezident nymburského klubu Tomáš Netík?
Jak jste spokojen s právě skončenou sezonou?
Dosáhli jsme letos nejlepšího výsledku za poslední roky účinkování ve druhé lize a splnili jsme dané cíle. Mohli jsme sice ještě udělat jeden krůček, to by ale bylo něco navíc.
Jak hodnotíte letošní play off?
První zápas druhého kola byl i přes prohru 2:5 hratelný. Podle mě jsme byli lepším mužstvem a měli jsme řadu gólovek, který jsme ale neproměnili. Kdybychom byli v proměňování šancí lepší, mohli jsme první zápas vyhrát. To rozhodlo o našem vyřazení.
Jak jste byl spokojený s předvedenou hrou a letošní úrovní soutěže?
Lidé, kteří se pohybují okolo hokeje na vyšší úrovni a viděli naše zápasy v závěru soutěže, žasli, neboť tato soutěž udělala opravdu velký skok. Původně nebyla brána důstojně, díky výborné kulise a návštěvnosti se ale dostala do podvědomí. Hráči, kteří II. ligu hrají, to nemusejí brát jako něco degradujícího, protože špička naší skupiny střed je odpovídající spodku první ligy.
Často jste se vyhýbali hodnocení jednotlivých hráčů. Kdo byl letos oporou týmu?
Jednoznačně brankář Pavel Kremina, který opět potvrdil svůj vysoký standard a renomé jednoho z nejlepších brankářů ve druhé lize. V obraně i přes svůj věk měl asi nejlepší sezonu obránce Milan Kosejk. Jeho zkušenosti a i kanadské bodování nasvědčují, že to byla jedna z jeho nejlepších sezon. V útoku vyčníval, hlavně bodově, David Hnát, který potvrdil, že má na vyšší soutěž. Určitě by se ale našla řada dalších hráčů.
Projevil někdo zájem o nejlepšího střelce Davida Hnáta?
Na to je ještě brzy, ale myslím, že nabídku z první ligy určitě dostane.
Určitý vzestup byl vidět i u Langera...
Nikola Langer šel výkonnostně nahoru od Vánoc. Na začátku sezony jsme s ním měli problémy, aby se vůbec vešel do kádru a Nikola na sobě zapracoval a po Vánocích a i v play off patřil k nejlepším hráčům.
Co říkáte diváckému zájmu o hokej?
Divácký zájem se vstupem nymburských basketbalistů do nejvyšší soutěže klesnul. Návštěvy byly dříve vyšší a v poslední době se návštěvy tříští. V takovém městě je to ale pochopitelné. Závěr sezony nám ale dokázal, že diváci přišli a vytvořili nádhernou atmosféru. Proto ten hokej my i hráči děláme a z diváckého zájmu máme velkou radost.

Ptal se: Tomáš Koníček, převzato z Nymburského deníku

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace