1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Trenér Bičiště: Chci zlepšit obranu

13. 09. 2012

Rozhovor s trenérem Pavlem Bičištěm před začátkem sezóny.

Od začátku srpna se hokejisté Nymburka poctivě připravovali na novou sezónu. Během té doby sehráli sedm přípravných utkání. Čtyřikrát Nymburk vyhrál, dvakrát prohrál. Jedno utkání zůstalo nedohráno. V generálce s Kolínem se rozbilo plexi a náhradní nebylo k dispozici, utkání tak skončilo předčasně.
Už tuto neděli ale začne druholigovým hokejistům mužstva NED Hockey Nymburk další mistrovská sezóna. V prvním ostrém zápase přivítají od 17:00 hodin na domácí ledě tým SKLH Žďár nad Sázavou.
Nymburk bude v základní části obhajovat čtvrtou příčku, tedy umístění, které zajišťuje domácí prostředí v prvním kole play off.
Z loňských jedenácti soupeřů jich zůstalo pouze deset. Trutnov byl ze soutěže vyloučen. Nymburk navíc přijde o derby s Kutnou Horou, která se v baráži v lize neudržela. Novým soupeřem budou Moravské Budějovice.   
Během letní přestávky došlo v týmu k řadě změn, na trenérském postu se však nic nezměnilo. Do boje povede hokejisty opět trenér Pavel Bičiště.
Hodně změn se událo na důležitém postu brankáře. Loňská jednička Kocián je v pražském Lvu, Rückl zmizel beze stopy. „Máme tu Kareše, Matouška a Novotného. Matoušek vloni držel nad vodou Benešov a je velmi kvalitním brankářem, jako jednička ale začne Kareš.“ prozradil trenér Nymburka Pavel Bičiště. Z obrany odešel Drak, který zamířil do Jičína, nahradit by ho měl urostlý Ondřej Malinský, který se devět let pohyboval na prvoligových kluzištích. „Je to zkušený obránce, který by měl dát naší hře myšlenku. Navíc pochází z Poděbrad, je to tedy místní hráč a diváci by na něj mohli být zvědaví,“ věří kouč.
V obraně navíc začne i Aleš Knesl, který přichází z Havlíčkova Brodu na střídavý start. „Nedostával tam v přípravě dostatek příležitostí a tak se u nás bude rozehrávat.“ V útoku by měl hrát prim Sedlák, která se vrací z Německa. Naopak už v týmu nebude působit Vaľko, který odešel hrát krajský přebor do Poděbrad. „Sedlák je výborný hráč, který nejen že dokáže podržet puk a připravit jej do šance spoluhráčům, ale umí i sám zakončit.“
Hodně si nymburský lodivod slibuje od první lajny. „Velechovský, Tregl a Šimek už na konci minulé sezóny předváděli výborné výkony, věřím že v tom budou pokračovat,“ říká Bičiště. Celé léto se mezi fanoušky přetřásala spolupráce s Mladou Boleslaví. Na veřejnost prosakovali informace o tom, že na každý zápas by z Boleslavi měla jezdit jedna kompletní lajna. V přípravě se hráči z města automobilů představili ve dvou zápasech a v obou  předváděli výborný hokej. „Nevím jestli budou jezdit na každý zápas, v každém případě by pro nás byli posilou.“ A jaké cíle si dává nymburský lodivod pro nadcházející sezónu? „Myslím, že máme přibližně stejně silné mužstvo jako minulý rok. Vloni nám vyšla sezóna výborně střelecky, s obranou to bylo horší. Střelce v týmu máme takže věřím, že v útočné produktivitě budeme pokračovat. Chtěl bych, abychom se zlepšili v obraně a zapracovali také na disciplíně,“ má jasno Bičiště.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace