1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Trenér Ladislav Lejsek: "Odehráli jsme to, na co máme."

14. 03. 2003

Hokejový trenér Ladislav Lejsek je v nymburce druhým rokem a konstatoval, že obě sezony byly podobné.

Hokejový trenér Ladislav Lejsek je v nymburce druhým rokem a konstatoval, že obě sezony byly podobné.
Jak byste zhodnotil vystoupení Nymburka v play off?
Myslím si, že jsme v play off nezklamali, narazili jsme na silného soupeře. Odehráli jsme to na co máme, to co umíme. Jediné co mi tam malinko chybělo bylo srdíčko. Do prvního utkání v Mostě jsme vstoupili velmi dobře, ale rozhodčí nám dal najevo, kdo je pánem na ledě, když jsme do deváté min. hráli třikrát v oslabení. A i když si myslím, že jsme si s tím dobře poradili, tak jsme tam z minima šancí nedokázali nic proměnit a bohužel utkání jsme prohráli 4:1.Druhé utkání, které jsme odehráli doma, jsme odehráli o trošku lépe a se soupeřem jsme dokázali držet krok. Bohužel udělali jsme stejnou chybu při střídání jako v Mostě a z toho jsme inkasovali první gól. Chyba se udělat může, ale stejná chyba ve dvou zápasech za sebou samozřejmě hodně mrzí. Ani v domácím zápase jsme příliš šancí neměli a paradoxem je, že ty největší měl nejzkušenější hráč mužstva Jiří Hlinka, ale ani on je nedokázal proměnit. V závěru jsme pak po chybě za bránou dostali druhý gól, kdy hostující hráči zachytili puk u mantinelu, rychle jej nahráli na volného Hudce a ten nekompromisně zakončil tak jak to má být. Nás samozřejmě mrzí, že se nám přes Most ani napodruhé nepodařilo přejít dál. Byli jsme letos takoví zakřiknutí, ačkoli si myslím, že letos byl tým Mostu hratelnější než loni. Navíc chytal Kremina, ale ani tak jsme nedokázali alespoň jedno utkání vyhrát. 
Loni i letos tedy narazil Nymburk na stejného soupeře, můžete nějak srovnat tyto zápasy mezi sebou?
Jak už jsem řekl. Letos byl tým Mostu určitě hratelnějším soupeřem než loni. Vloni na mě působil kádr Mostu určitě jako silnější. Přesto jsme dokázali hrát vloni v Mostě vyrovnanější zápas a prohráli jsme až po chybě v prodloužení. Herně jsme před rokem předvedli určitě mnohem více než letos. No a co se týče odvety, tak doma jsme prohráli až na samostatné nájezdy. Vloni jsme hráli mnohem vyrovnanější zápasy a to bez opory týmu a nejlepšího hráče Kreminy. 
Nymburk letos nevstřelil ani 100 gólů. Sestava se často měnila, nemyslíte, že příčinou by mohlo být i neustálé měnění složení útoků? Z Mladé Boelslavi jezdil nejprve sám Vrbata, pak jezdila celá trojka, v závěru zas samotní Jágr s Hnátem. Také Hlinka nehrál ve všech zápasech. Někteří hráči pak hráli téměř každý zápas v útoku s někým jiným. 
Ano takovéto zasahování do týmu hráči na střídavý start je samozřejmě pro tým hodně náročné. Přesto si ovšem myslím, že hokejisté, kteří zde byli na střídaví start, odváděli dobré výkony a dokázali rozhodovat utkání. Samozřejmě je to na úkor sehrání útočných formací a na úkor určité pohody v týmu. Těžko říci, jak by to vypadalo, kdyby sem tito hráči nejezdili. Nevím jestli bychom byli v tabulce výš nebo ne. Ovšem když se podíváme na kanadské bodování, tak mi tu nemáme hráče, který by dal více jak 10 gólů. U ostatních týmů mají všude hráče, kteří dokázali za sezónu nastřílet třeba patnáct gólů. V Jablonci je takových hráčů i několik. A podívejte se o kolik bodů má Jablonec více. My zde mít takového hráče, jakým je třeba Václav Lukeš, Lukáš Král nebo jakým byl svého času Jan Černý, tak věřím tomu, že jsme šli do play off ze třetího místa. My díky dobré obraně podpořené Kreminou jsme uhráli velice dobré umístění. Chyběl tady ovšem střelec, který by dokázal vstřelit gól v rozhodující chvíli. Myslím tím třeba zápasy doma s Pelhřimovem, Jabloncem, které jsme oba prohráli 2:3. Nebo zápas s Jindřichovým Hradcem, který jsme prohráli 1:3. Důležitý byl také zápas v Táboře, kde jsme byli v utkání jasně lepším týmem, ovšem nedokázali jsme dát gól ani do prázdné brány. Myslím si, že tyto zápasy rozhodovali o celé sezóně a právě v těchto zápasech nám chyběli hráči, kteří by dokázali vzít zodpovědnost na sebe a tyto utkání rozhodli.
V Nymburce již trénujete dva roky. Můžete porovnat vaši první sezónu s tou letošní? Vloni Nymburk získal sice méně bodů, ale závěr byl lepší, letos to bylo přesně naopak. Sice se získalo více bodů, ovšem samotný závěr byl slabší.
V první sezóně jsem hráče teprve poznával a vše jsem přebíral za pochodu, letos nechal pan Netík všechno rozhodování na mě ač jsem s ním samozřejmě některé věci diskutoval. Myslím si, že mezi oběma sezónami nebyly velké rozdíly. Měli jsme dobrá utkání, měli jsme vynikající utkání, měli jsme i podprůměrná utkání, ale to už k hokeji patří. Jinak co se týče závěru je pravda, že loni po Vánocích jsme odehráli šňůru zápasů, ve kterých jsme sbírali body. letos to bylo naopak. Měli jsme sice dobrá utkání s Havlíčkovým Brodem, ale pak nám některá utkání utekla, což mě velice mrzelo. Vloni jsme měli lepší závěr, letos to bylo bohužel horší. Letos jsem si od play off sliboval o malinko víc a kdybychom vyhráli alespoň jedno utkání s Mostem asi by se sezóna hodnotila lépe. Letos nebyla tak vysoká herní úroveň, chyběla tam určitá kvalita, ovšem jak jsem řekl velké rozdíly tam nebyli. Sezóna je velice dlouhá a náročná. V našem týmu působí jen amatéři, tak lze určité nevyrovnané výkony pochopit. Hráči jsou pětkrát v týdnu na stadionu, ze zápasů se vrací o půlnoci, ráno vstávají všichni do práce, z tréninků chodí domů v devět večer, klobouk dolů před jejich výkony.
Sledujete po vypadnutí Nymburka další boje v play off ve druhé lize?
Samozřejmě že play off sleduji. Myslím si, že tam zatím nejsou žádná překvapení. Jsem zvědav jak dopadne třetí kolo a které dva týmy postoupí do baráže. Jsem také zvědav na tým Mostu, který je již posílen o hráče z Litvínova. Ovšem sázím, že do baráže postoupí tým Jindřichova Hradce a Benátek. Sleduji také pozorně skupinu o udržení v 1. lize. Podle vývoje se zdá, že v baráži bude hrát o záchranu Beroun. Ten si o to koledoval celou sezónu, navíc si myslím, že v Hradci Králové se na skupinu o udržení mnohem lépe připravili a získali na ni posily. No a o tom že baráž bude hrát poslední Hvězda Brno nebylo pochyb již dávno před koncem soutěže. Ovzduší v tomto týmu asi nebude dobré. Hráči neberou plat, což se samozřejmě na jejich výkonech musí projevit. Na druhou stranu se zajímám i o tým Jičína, který se snaží přejít z kvalifikace do baráže o 2. ligu a pokusit se o postup do 2. ligy.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace