1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Trenér Pavel Bičiště: Pořád chci bojovat o nejvyšší příčky

28. 03. 2015

Hokejisté Nymburka ukončili svoji pouť letošní druholigovou sezonou v prvním kole play off, kdy vypadli s Děčínem. Trenér mužstva bere umístění s nadhledem. "Je to náš standard. Je třeba si uvědomit, jak jsme měli sestavené mužstvo," uvedl kouč PAVEL BIČIŠTĚ.

Jak byste zhodnotil základní část?
Střelecky se nám dařilo, na druhou stranu jsme ale příliš inkasovali. Nevyšel nám závěr základní části, kdy jsme inkasovali hodně branek. V průběhu sezony jsme několikrát ztratili body v závěrech zápasů. Ztráty bodů z koncovek zápasů mě mrzely z celé sezony nejvíce. Celkově bych ale hodnotil základní část kladně.
Je pro vás 9. místo po zklamáním? Měl tým na lepší umístění?
Poslední čtyři sezóny se stále pohybujeme přibližně uprostřed tabulky. Ani letos nebyl v tomto ohledu žádný posun. Takže jsme odehráli standard. Je třeba si uvědomit jak jsme měli sestavené mužstvo. Spolupráce s juniorkou Hradce Králové fungovala do doby, než Hradci začala důležitá část sezóny. Na zápasy jsme jezdili v patnácti lidech. Bylo by lepší mít v týmu více hráčů, aby byla konkurence a aby trenér mohl v zápase případně vyměnit nějaké hráče. Kvalita některých hráčů dostatečná nebyla. Hodně zápasů jsme v této sezóně odehráli na deset dvanáct lidí.
Co byste řekl k play off, ve kterém byl Nymburk vyřazen Děčínem?
První zápas byl z naší strany jedním z nejlepších domácích zápasů celé sezony. Ve druhém, zřejmě klíčovém zápase jsme vedli, ale nedokázali jsme proměnit další šance a dovézt utkání do vítězného konce. Ve třetím zápase jsme měli minimum šancí a soupeř se dostal do vedení. Ve čtvrtém zápase jsme bojovali, ale na soupeře to nestačilo. Už přeci jen docházeli síly.
Co tedy rozhodlo o postupu Děčína?
Zlomové bylo druhé utkání. To Děčín nastartovalo a ve třetím, kdy hráli znovu doma, opět zvítězili. Náš výkon v tomto zápase nebyl hodný play off. Měli stabilnější tři lajny a pomohlo jim i to, že za ně mohl hrát Kuchynka.
Děčín šel do play off ve výborné formě a jeho aktuální výkonnost ho určitě řadila na vyšší než na osmé místo v tabulce.
S tím lze jen souhlasit. V průběhu celé soutěže se potáceli v tabulce dole a jednu chvíli byli dokonce poslední. Pak udělali sérii devíti výher a šli skvěle rozjetí do play off. Vyřadili nás a ve druhém kole značně potrápili druhou Kobru, se kterou hráli pět zápasů, z toho třikrát se rozhodovalo v prodloužení. Chybělo málo a mohli jít přes Kobru dál.
Poslední čtyři roky skončil Nymburk vždy v prvním kole play off. Co chybí, aby mohl jít dál?
Určitě širší kádr. Samozřejmě chybí i kvalita. A to především v obraně. K úspěchu je potřeba mít šest kvalitních obránců a to jsme neměli. To byl i hlavní důvod spousty inkasovaných gólů, které jsme dostali z okolí brankoviště. Z různých dorážek nepokrytých útočníků.
Poslední léta hraje Nymburk v play off pravidelně s patnácti hráči. Dá se vůbec udělat s takovým to počtem hráčů nějaký úspěch?
Nejde. Pokud mám patnáct hráčů, tak hrají všichni. Nemůžu nikoho posadit, protože nemám náhradu. Maximálně se sestava zúží na dvě lajny, ale to pak zase rychle dochází síly.
Obě derby s Kolínem Nymburk prohrál. Jak se vám hodnotí tato skutečnost?
V Kolíně to bylo jednoznačné. Doma jsme měli katastrofální začátek, ale pak nastal obrat. My jsme šli výkonem nahoru, zatímco soupeř dolů. Atmosféra byla parádní a lidem se jistě zápas líbil. Nakonec se z vítězství radoval Kolín, ale z naší strany to byl odmáklý zápas, do kterého jsme dali všechno.
Oslabil tým odchod Jana Stehlíka do Itálie?
Myslím si že ano. Stehlík je hráč, který má čich na góly a své šance je schopný proměňovat. Šance mu připravoval buď Lukáš Král přesnými přihrávkami nebo se do nich dostával sám, svojí rychlostí. Je to hráč, který je schopný dávat zápas co zápas ne jeden ale dva góly.  I po odchodu Stehlíka jsme zápasy vyhrávali a góly stříleli, ale kdyby tu zůstal, určitě bychom na tom byli lépe.
Do play off postupovalo i letos šestnáct týmů. Co na to říkáte?
Celou sezónu není o co hrát. Hraje se vlastně jen o to, aby se nebylo na posledním místě, případně aby se v play off začínalo doma. Mě osobně se takový systém nelíbí.
Budete pokračovat u trenérského kormidla u nymburského týmu i v příští sezóně?
V sezóně jsem měl několikrát chuť s tím po sezóně seknout. Trénuji to už několik let a tým by jistě dostal nový impulz. Pořád mě to ale baví. Pokud se tým vhodně doplní o kvalitní obránce typu Aleše Knesla, tak má na to aby bojoval o nejvyšší příčky tabulky. Pořád je to pro mě výzva. Pořád chci bojovat o nejvyšší příčky. S trénováním nekončím.     


Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace