1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Trenér Stanislav Bednář: Díky postupu přes Klatovy byla sezóna úspěšná

02. 03. 2006

Zlomovým momentem podle asistenta trenéra Stanislava Bednáře byl postup do druhého kola play off. Kdyby se nepovedl, byla by sezona nymburských hokejistů neúspěšná. Spokojený s letošní sezonou nymburských hokejistů ve druhé lize je asistent nymburského trenéra Stanislav Bednář. „I když jsme nenasbírali tolik bodů, hráli jsme letos pohledný hokej,“ je přesvědčen Bednář.

Jak hodnotíte letošní sezonu?
Letos jsme byli v silnější skupině, než v loňské sezoně. V podstatě každý tým byl silný a mohl porazit kohokoliv. My jsme se zařadili do té silnější sedmičky, která se ostatním odpoutala. Bohužel jsme doplatili na náš úzký kádr a skončili jsme na sedmém místě. Spokojenost vládne s kvalitní obranou, naopak největší rezervy jsme měli v produktivitě.
Vloni jste byli třetí, letos jste skončili po dlouhodobé části až na sedmém místě...
Je to určitě těžší skupinou. Na druhou stranu jsme ale měli minimální bodový rozdíl na týmy před námi. Vyhrát o tři nebo čtyři zápasy víc, mohli jsme být úplně jinde. Také jsme měli několik zraněných hráčů a v posledních zápasech nám docházely síly.
Co vás nejvíce trápilo?
Určitě to byla marodka. Nepamatuji, že by se v jednom týmu během sezony zranilo tolik hráčů jako u nás, vážnějším zraněním. Jinak všechno ostatní klapalo. Třeba účast na trénincích byla na velice slušné úrovni.
Jaké bylo letošní play off?
Začali jsme rozpačitě a první dva zápasy se nám vůbec nepovedli. Nakonec se nám podařil fantastický obrat a díky tomu můžeme sezonu hodnotit jako úspěšnou. Kdyby jsme nepřešli přes první kolo, bylo by tomu naopak. V druhém kole byl Havlíčkův Brod obrovským favoritem a to také potvrdil. Pravdou však je, že mít o něco širší kádr, mohli jsme je potrápit trochu víc.
Nemrzí vás, že jste ve druhém kole narazili právě na Havlíčkův Brod?
Po hokejové stránce rozhodně ne. Proti Havlíčkovu Brodu se nám hraje dobře. Na druhou stranu kdyby jsme narazili třeba na Jablonec, byla by naše šance na postup určitě vyšší než proti tomuto soupeři.
V play off byl nejtrestanějším hráčem obránce Milan Kosejk. Vrcholem byl poslední zápas, kdy se zbytečně nechal vyloučit na pět minut plus do konce zápasu. Jak je to u tak zkušeného hráče možné?
Milan je obrovský bojovník a má v play off ohromnou motivaci. Navíc je typ, který těžce nese křivdu a možná z toho pramení, že často sedí na trestné lavici. Na druhou stranu ho nechci nijak omlouvat, protože tak zkušený hráč by měl udržet nervy na uzdě. Faktem však zůstává, že Milan je pro Nymburk hodně důležitý hráč a pozná se to, až skončí s hokejem.
Letos vás opět podpořili fanoušci i na zápasech venku. Co byste řekl na jejich adresu?
Jo to parádní. Klobouk dolů před nimi. Dokážou hráče hodně povzbudit a je to jedna z věcí, proč ten hokej hrát. Co víc si můžeme přát, než že s námi pojedou ve všední den do dalekých Klatov, odfandí to tam  a ještě počkají na hráče v Nymburce, kde jim za jejich výkon poděkují. Z toho máme velkou radost.
Jak podle vás dopadne play off. Kdo postoupí do baráže?
Podle mě půjde do baráže Písek, který je zkušenější a lepší než Jablonec. Ve druhé dvojici je mírným favoritem Havlíčkův Brod. Benátky ale nabraly dobrou formu a jsou na tom dobře psychicky. Může se ale stát cokoliv.

Zdroj:  Nymburský deník, 1. března 2006

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace