1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Trenérem zůstává Ladislav Lejsek

17. 08. 2002

Nymburk se připravuje na další druholigovou sezónu. Na lavičce zůstává trenér Ladislav Lejsek, se kterým byl prezident klubu Tomáš Netík v loňské sezóně velmi spokojen. Co může hokejový fanoušek očekávat od příští sezóny, jsme se zeptali prezidenta klubu.

Trenérem zůstává Ladislav Lejsek
Nymburk se připravuje na další druholigovou sezónu. Na lavičce zůstává trenér Ladislav Lejsek, se kterým byl prezident klubu Tomáš Netík v loňské sezóně velmi spokojen. Co může hokejový fanoušek očekávat od příští sezóny, jsme se zeptali prezidenta klubu.
První přípravný zápas sehráli nymburští hráči na domácím ledě s Vlky z Jablonce. Duel vyhráli 3:1, když se trefili Dvořák, Skořepa a Jeník.
Splnil čtvrteční (15.8) zápas svůj účel?
Byl to první zápasový kontakt. Čeká nás série zápasů. Kádr se bude ještě krystalizovat a budeme zkoušet nové hráče. Do září chceme stabilizovat sestavu.
Jak probíhala příprava?
Příprava probíhala tradičně. Nejprve suchá příprava s nymburskými a boleslavskými hráči tady v Nymburce. Pražští hráči mají svoji sekci v Praze, kde trénují. Na ledě jsme začali 29. července. Příprava probíhá bez problémů a točí se zde řada hráčů, které zkoušíme. Na začátku září sehrajeme tři přípravné zápasy během týdne a diváci by měli vidět kádr, který bude již skoro hotový
Jaké jsou v nymburském hokeji novinky?
Nyní dochází k úzké spolupráci s Mladou Boleslaví. Domluvou je, že hráči z širšího kádru Boleslavi, kteří budou postupně vyřazováni, bude Nymburk zkoušet. Jednoznačnou dohodou je, že pět vytipovaných hráčů Boleslavi by mělo v Nymburce pravidelně nastupovat. Samozřejmě dle jejich výkonnosti a naší potřeby. Za Boleslav bude nastupovat Král a Sirotek.
Kdo jiný se objeví v dresu Nymburka?
Do přípravy se zapojil Jiří Hlinka, který hrál za Spartu, Slávii a naposledy Weiden.
Kdo tým opustil?
Z kádru odešel do Francie Lukeš, do Kanady Farář a Sejrek.
Kdo bude nastupovat na místě brankářské dvojky?
Připravujeme dva gólmany, kteří v případě Kreminova zranění naskočí do brány. Jeden z nich by měl být Petrle, který je ve Spartě a také v reprezentaci do 18 let.
Jak jste spokojen s losem soutěže?
Myslím, že začátek není jednoduchý, ale na losu moc nezáleží.
Jaké má Nymburk cíle?
Nikdy nic dopředu neplánujeme, jednoznačným cílem ale bude určitě play-off a v něm co nejlepší umístění.
Bude mít soutěž jednoznačného favorita?
nevíme, jak se týmy před sezónou změnily, silný bude určitě Jindřichův Hradec, který se netají přáním postupu, silné by měly být i Benátky, Havlíčkův Brod a Kolín.
Jak jste spokojen se systémem druhé ligy?
Hlavní je, aby utkání měla sportovní úroveň. Myslím, že mužstva jsou velmi vyrovnaná a nejde o žádnou ztrátu kvality. Jedinou nevýhodou je časová tíseň. Play-off by se mělo hrát na víc než dva vítězné zápasy.
Jak je na tom klub z hlediska ekonomické stránky?
Ekonomická situace je v Nymburce už léta neměnná, nemáme nějakého významného sponzora. Nyní jsme oslovili městský úřad, abychom si definovali zájem města o hokej. Na základě několika menších sponzorů se hokej dělá velmi těžko. výkonnostní posun bez většího sponzora je skoro nereálný. Letos jsme tedy oslovili město a nyní probíhají jednání.
Kdo bude tým trénovat?
Na trenérské lavici zůstává Ladislav Lejsek, s jehož prací jsem velice spokojen. Úzce spolupracujeme, letos jsem mu nechal velký prostor, takže za úspěchy i neúspěchy zodpovídá on.
Ptal se: Tomáš Koníček

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace