1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Trenérské ohlasy po derby

02. 02. 2007

Trenéři Vladimír Lejsek a Bohumil Prachař hodnotí derby

Veledůležitý souboj, který napověděl, kdo se dostane do druholigového play off vyhráli hokejisté Nymburka nad Kolínem 4:3. Derby dvou nedalekých rivalů, který oba trenéři označili jako „zápas o šest bodů“, rozhodl svojí trefou sedm minut před koncem zápasu Martin Turinský. „Čekal jsem, že to bude těžké utkání. Ale že bude až takhle těžké, to jsem nečekal. Je to důležitá výhra,“ oddychl si po utkání kouč Nymburka Vladimír Lejsek. „Byl to vyrovnaný zápas. Na začátku jsme vedli, jenže pak jsme udělali zbytečné chyby a Nymburk to otočil,“ řekl lodivod hostujícího týmu Bohumil Prachař, jehož trápila marodka. „Chtěli jsme ten zápas odložit, jenže Nymburk na to nepřistoupil. To se přece nedělá,“ zlobil se Prachař. „O tom, že to chtěl Kolín přeložit jsem před zápasem nevěděl. Každopádně nevidím důvod, proč by se to mělo odkládat. Vždyť měli na střídačce osmnáct hráčů. Nejspíš to byl nějaký taktický tah,“ myslí si Lejsek, jehož svěřenci už takhle v závěru sezony odehrají v deseti dnech pět utkání.
Lejska Kolín docela překvapil. „Kolín byl silným protivníkem. Hráči si sahali na dno sil. Chvíli jsme měli optickou převahu, ale nedokázali jsme ji využít. Naopak jsme měli horší chvilky,“ řekl kormidelník nymburského týmu. Ten se nijak nepozastavil nad druhým gólem Kolína, který dal Heřmanský zpoza modré čáry a výrazně mu k němu pomohla nešťastná teč brankáře Kreminy. „Takové góly padají. Nijak bych to nerozebíral,“ utrousil Lejsek. Přesto právě Kreminu po třetí brance Kolína vystřídal Roman Matoušek. „Viděl jsem, že nás Kolín dotáhl a mám takovou zásadu, že musím v takové situaci udělat razantní změnu,“ vysvětlil kouč. „Každopádně takové věci nerad dělám,“ dodal nymburský trenér.
Zisk alespoň jednoho bodu si přál kolínský trenér. „Minimálně na bod jsme měli. K Nymburku se přiklonilo štěstí. Jinak to byl vyrovnaný zápas,“ řekl Prachař, který stále věří v postup do play off. „Je potřeba aby se nám uzdravili hráči. Pak by se nám to mohlo povést,“ dodal Prachař.

autor Tomáš Koníček

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace