1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Útočník Jan Stehlík si vyzkoušel zápas v kleci

01. 02. 2017

Je tahounem mužstva, střílí góly, pro soupeře je hodně nepříjemný. Nymburský hokejista JAN STEHLÍK si nyní vyzkoušel, jaké to je bojovat v kleci v zápase MMA. Šlo o charitativní akci. Na zápas se připravoval čtyři měsíce. „Rád bych tímto poděkoval panu Netíkovi a trenérovi panu Bičištěmu za pochopení k této akci," uvedl nymburský útočník.

Jak dlouho se zápasům MMA věnujete a jak jste se k tomuto sportu dostal?
MMA se aktivně věnuji šest měsíců a vždy jsem si chtěl stoupnout do ringu. Tréninky probíhají ve fit clubu Evo, kam jsem chodil cvičit do klasické posilovny a zjistil, že probíhají každé pondělí a čtvrtek tréninky MMA pod vedením Lukáše Blažka a Tomáše Čerycha. Začal jsem chodit jen pro zlepšení kondice, ale postupem času mě to začalo čím dál více bavit.
Bojoval jste v kleci poprvé. S kým jste se pral a jak zápas dopadl?
Bojoval jsem s Nikolasem Kubáněm a zápas pro mě skončil prohrou.
Váš zápas byl navíc charitativní. Jak ten nápad vznikl? O co šlo?
Turnaj byl plánován asi od července a Jarmil Michal přišel s myšlenkou charity za pomoci jednoho ze zápasů. Já pouze kývl na to, že do klece vlezu.
Co na to říkali vaši spoluhráči v nymburském hokejovém týmu?
Samozřejmě kluci byli trošku překvapení, že v rozjeté sezoně vletím do octagonu. Ale reakce byly převážně pozitivní. Kdyby ta akce neměla charitativní podtext, nikdy bych v probíhající sezoně do něčeho podobného nešel. I když nejsme profíci, mám zodpovědnost vůči týmu. Čtyři měsíce jsem jel prakticky dvoufázově, ráno MMA a večer hokej. Rád bych tímto poděkoval panu Netíkovi a trenérovi Bičištěmu za pochopení k této akci.
Ve středu jste měli hrát derby s Kolínem. To je nakonec kvůli marodce vašeho celku odložené. Byl byste vůbec po takovém zápase v kleci připravený nastoupit k hokejovému utkání? Neutrpěl jste nějaké zranění?
Jsem v naprostém pořádku. A všichni jsme se na derby těšili.

Článek převzat z Nymburského deníku, autor Vladimír Malinovský


Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace