1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Úvod play off zvládli

16. 02. 2005

Úvodní část hokejové play off II. ligy je už pro Nymburk minulostí. Snadno si poradil se soupeřem z Klatov, kterého vyřadil ve třech zápasech.

Úvodní část hokejové play off II. ligy je už pro Nymburk minulostí. Snadno si poradil se soupeřem z Klatov, kterého vyřadil ve třech zápasech.
"Určitě to je pro nás úspěch, soupeř hrál dobře, byl nepříjemný, ale musím říct, že jsme byli ve všech třech zápasech lepším týmem. První dva jsme sehráli dobře takticky, třetí jsme už vyhráli i vůlí. Přece jen udělat třetí krok je vždycky nejtěžší," řekl trenér Nymburka Stanislav Bednář, který ví, jak je pro hráče důležité postoupit už po třech zápasech. "Hráči chodí do práce a hrát tři utkání v pěti dnech je náročné," dodal. Důležité bylo, že Nymburk po dvou třetinách třetího zápasu vedl 3:0. "To určitě. Celou sezonu jsme do soupeřů neustále bušili, žádný soupeř nás nedostal pod tlak. Vždycky jsme byli aktivnější a buď se nám to podařilo, nebo ne. Tentokrát jsme chtěli rychle rozhodnout. Změnili jsme systém hry, chvílemi jsme na soupeře čekali a z aktivní obrany jsme se dostávali ke spoustě šancí," popsal důvod úspěchu Stanislav Bednář. Hráči však především v prvních dvou zápasech museli bojovat i s nesmírnou tvrdostí Klatov.
"Ani ve třetím zápase to nebylo jiné, ale naši hráči byli odolní. Byl jsem překvapen, že se nepouštěli k oplácení, hráli velmi disciplinovaně,"
chválil Bednář, který dobře věděl, že třetí třetina už byla o poctivé práci. A té se Nymburk zhostil dokonale."Navíc, jestliže hráči téměř hodinu sedí v kabině a čekají, zda se bude hrát, to nikomu nepřidá," řekl Bednář, který tak narazil na chování opilých fanoušků z Klatov. Ti neunesli, že Klatovy prohrávají, a začali házet bouchací kuličky a různé předměty na led i mezi domácí fanoušky. "Ani dýmovnice nechyběly. Ale nakonec se utkání dohrálo," dodal nymburský kouč.

Převzato z Nymburského deníku
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace