1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

V Liberci se můžu přiučit od každého, tvrdí Lukáš Krejčík

14. 08. 2011

Rozhovor s odchovancem nymburského hokeje Lukášem Krejčíkem. Rozhovor převzat ze stránek Benátek, autor Ondřej Nejedlo

Odchovanec nymburského hokeje Lukáš Krejčík přišel před loňskou sezónou z Mladé Boleslavi, kde stihl v necelých dvaceti letech odehrát čtyři extraligové zápasy. V sezóně 2009/10 sbíral pravidelně kanadské body v několika zápasech ve třetí nejvyšší soutěži v nymburském dresu. Jeho další kroky směřovaly do Benátek nad Jizerou a před letošní sezónou podepsal smlouvu s libereckými Bílými Tygry. Přesto se začal připravovat na novou sezónu na ledě liberecké farmy v Benátkách nad Jizerou, kde se mu vloni podařilo 44 zápasech posbírat 17 bodů za 7 branek a 10 asistencí.

Před uplynulou sezónou jsi přišel do Benátek nad Jizerou z Mladé Boleslavi. Dalo by se říct, že to bylo pro tebe první celá sezóna v seniorské soutěži. Jak bys ji hodnotil a jak byl pro tebe těžký přechod z juniorů?
Ano, je to naprostá pravda. Byla to moje první celá sezóna mezi muži, i když jsem už v sezóně 2009/10 střídal zápasy v juniorské extralize se seniorským hokejem. Přechod do seniorského hokeje je značný. První liga je ve všech věcech o kus dál než juniorská extraliga. I když, jak jsem říkal, to byla moje první celá sezóna mezi muži, tak si myslím, že jsem mohl kanadských bodů nasbírat více. Dostával jsem dost prostoru na ledě a nastupoval jsem vedle velmi dobrých hráčů, takže to mohlo být přeci jen o něco lepší.

Zároveň ses stal hráčem Bílých Tygrů Liberec, kde jsi nyní v letních měsících prodloužil smlouvu. Když to porovnáš s Mladou Boleslaví, myslíš si, že to pro tebe bude krok kupředu? Proč?
Doufám, že to bude krok kupředu, ale to se ukáže až časem, jestli jsem zvolil správnou cestu. Bude záležet jen a jen na mě, jestli se v Liberci prosadím. Z Mladé Boleslavi jsem odešel proto, abych pravidelně nastupoval v 1. lize. Nechtělo se mi další rok hrát za juniorku. Vše navíc umocnil fakt, že z klubu odešli někteří lidé, kteří mě vychovali jak hokejově, tak mi pomohli i v osobním životě. V Mladé Boleslavi jsem hrál šest let a mám na ni jen krásné vzpomínky. Pro můj posun v kariéře jsem si vybral tuto cestu a doufám, že si jednou řeknu, že to byla správná volba.

Měl jsi i jiné nabídky před letošní sezónou než prodloužení smlouvy v Liberci?
Ne, neměl. Od Vánoc jsem věděl, že tady prodloužím smlouvu a jsem za to rád. Jsem tu moc spokojený a určitě by se mi nechtělo zase stěhovat jinam.

Vraťme se k uplynulé sezóně. V předkole play-off Benátky nestačily na Znojmo. Jak se díváš s odstupem několika měsíců na toto vyřazení. Kde byl podle tebe hlavní rozdíl mezi oběma týmy?
Rozhodně to byla velká škoda, že jsme vypadli už v předkole play-off. Já osobně jsem takto brzo ještě sezónu nekončil. Se Znojmem to byla velmi vyrovnaná série a je obrovská škoda, že se nám nepodařilo dotáhnout druhý zápas na jihu Moravy do vítězného konce. Myslím si, že v tomto utkání jsme byli o něco lepší, ale rozhodl jejich šťastný gól v prodloužení. Pak byl samozřejmě klíčový nešťastný čtvrtý zápas, který jsme nezvládli.

Po zaslouženém odpočinku jste koncem dubna zahájili letní přípravu. Jak moc náročná byla?
Příprava byla podobná jako před loňskou sezónou. Hodně jsme běhali, jezdili na kole a posilovali. Určitě to byla jedna z nejnáročnějších příprav, kterou jsem kdy absolvoval.

Stává se pomalu tradicí, že benátečtí hokejisté zamíří v rámci letní přípravy do Špindlerova Mlýna, kde je jednou z hlavních náplní jízda na kole. Jak jsi na tom s cyklistikou?
Když jsem před loňskou sezónou přišel do Benátek, tak kola pro mě byla absolutní novinkou v letní přípravě. Tudíž jsem na tom moc dobře nebyl. Až letos jsem se v cyklistice trochu zlepšil. Týden, který jsme strávili ve Špindlerově Mlýně, byl asi úplně nejnáročnější věcí v celé přípravě. Na druhou stranu je to takové zpestření. Pohybujeme se na horách a nejsem stále na jednom místě jako ve větší části přípravy.

V letních měsících hrají benátečtí hokejisté také několik fotbalových utkání. Pozorný fanoušek si jistě všimne, že se často zapisuješ do kolonky střelců. Jaký máš vztah k fotbalu, popřípadě hraješ za nějaký tým?
Fotbal mě vždycky bavil a hrával jsem ho od mládí. Když to šlo, tak jsem se ho snažil co nejvíce skloubit s hokejem. Hlavně po sezóně jsem to bral jako dobrý doplněk ke zlepšení kondice. Za poslední tři roky jsem už ale nenastoupil v žádném mistrovském zápase. Hraju už jen v rámci přípravy s benáteckými hokejisty.

Nyní se už benátečtí hokejisté připravují na ledě. Ty jsi ale sehrál zatím tři přípravné zápasy za Bílé Tygry Liberec. Jaké to je nastupovat kupříkladu po boku Petra Nedvěda?
Jsem rád za každý zápas, který mohu odehrát za Liberec. Budu se snažit, aby jich bylo, co nejvíce. Každý mladý hráč musí být rád, že si může zahrát s Petrem Nedvědem a ani já nejsem výjimka. V Liberci jsou ale všichni hráči na vysoké úrovni, můžu se tak přiučit od každého. 
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace