1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

V pondělí vyjedou hokejisté na led

23. 07. 2003

Po letní suché přípravě, která trvala od konce dubna do konce června celkem devět týdnů a kterou letos absolvovali pražští hráči společně s nymburskými hokejisty je prezident klubu Tomáš Netík pozitivně naladěn.

V pondělí vyjíždí hokejisté poprvé na led.
Po letní suché přípravě, která trvala od konce dubna do konce června celkem devět týdnů a kterou letos absolvovali pražští hráči společně s nymburskými hokejisty je prezident klubu Tomáš Netík pozitivně naladěn. "Letošní letní příprava byla trochu atypická. Společně s nymburskými hráči se jí zúčastnili i hráči z Prahy a Mladé Boleslavi, účast na trénincích byla tedy poměrně vysoká. Pravidelně trénovalo 15 - 16 hráčů. To by mělo týmu prospět. Ovšem jak byla úspěšná se uvidí až v přípravných zápasech a následně v sezóně. Trénink probíhal v areálu zimního stadionu a v jeho okolí a hráči si užili i jednu novinku, když se do přípravy zařadila jízda na kole." 
Po suché přípravě měli hráči čtyři týdny volno a nyní již začíná trénink na ledě. "Poprvé vyjedeme na led v pondělí 28 července." Prozradil další plán přípravy Netík.
Stejně jako v loňském roce se bude prezident klubu spoléhat na spolupráci s nedalekou Mladou Boleslaví. "V současné době tam máme tři centry. Jedná se o Sirotka, Krále a Skořepu. Jezdíme tedy do Boleslavi sledovat tréninky, abychom si vytipovali hráče, kteří se v prvoligovém kádru neudrží a mohli by případně hrát v Nymburce."
Netík také prozradil další překvapení: "Sezónu by měl v Nymburce zahájit Václav Lukeš, kterému ve Francii neprodloužili hostování." O prosazení se do nymburského dresu se také pokouší několik kolínských hráčů. "Zatím bych jmenoval pouze obránce Čejku, ostatní jména si nechám pro sebe" uvedl Netík na případné přestupy z kádru největšího rivala. 
Sezóna letos začíná 13. září a los připravil Nymburku na úvod pořádně těžké soupeře. Nymburk začíná v Jindřichově Hradci, pak hraje v Havlíčkově Brodě a ve třetím kole doma hostí Benátky. "Soutěž je obrovsky vyrovnaná. Navíc teď spadnul Český Krumlov a do skupiny byl zařazen Žďár nad Sázavou. Vypadnul tedy jeden slabý soupeř a přibyl další těžký. Polovina týmů je na úrovni spodku první ligy a prakticky každý může porazit každého." Řekl k úrovni skupiny prezident klubu. 
Fanoušky nymburského hokeje také čeká do jedno malé překvapení. Hokejisté vstoupí do nové sezóny v nových dresech. Dresy na zápasy venku zůstávají prakticky nezměněny, na domácí zápasy jsou ale připraveny dresy nové. Bílou barvu nahradí žlutá. "Chceme nastupovat v barvách společnosti Ned hockey" uvedl ke změně Netík.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace