1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Výhru nad Benešovem režíroval hattrickem Martin Turinský

07. 01. 2009

Byl to skvělý kousek. Nymburský hokejový útočník Martin Turinský vstřelil v nedělním utkání druhé ligy proti Benešovu ceněný hattrick a především jeho zásluhou si domácí tým připsal výhru 6:4.

Turinský se navíc stal po Zelenkovi, Mrňovi a Vondrlíkovi už čtvrtým hráčem Nymburka, který v letošní sezoně dokázal v jediném zápase zatížit konto soupeřova brankáře třemi góly.

„Utkání jsme začali dobře a rychle jsme se dostali do tříbrankového vedení. Škoda soupeřova gólu na konci první třetiny. Druhou třetinu jsme totiž začali vlažně a skóre zápasu bylo hned obrácené a prohrávali jsme 3:4. V závěrečné třetině už jsme to zlomili a dopadlo to pro nás výborně,“ řekl po utkání centr druhé nymburské lajny.

A jak viděl útočník své tři přesné trefy do černého? „Hráli jsme hodně kombinačně, nebyla tam žádná skrumáž, ze které by se puk odrazil přímo ke mně. Všechny góly byly po spolupráci celé pětky,“ pochválil své spoluhráče Turinský.

„Při prvním gólu jsme jeli se Šimkem dva na jedno a puk se po Šimkově střele mimo odrazil od zadního mantilu před prázdnou bránu, takže nebylo co řešit. Při druhém gólu Kadeřábek výborně zatáhl puk, nahrál mi, já už jsem si to jen nohou zpracoval a opět jsem to dával prakticky do prázdné. Při třetím gólu jsem si před bránou položil obránce a vystřelil jsem mezi nohy gólmana. Vyšlo to,“ liboval si úspěšný střelec, který mohl před koncem zápasu přidat ještě čtvrtou trefu. „Tu jsem ale trošku odmítnul. Vondrlík mi pěkně nahrál, já jsem střílel k tyči, ale bohužel jsem minul,“ litoval Martin Turinský.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace