1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Vyřazení bude neúspěch

14. 02. 2004

Nymburk má před sebou nejdůležitější část sezony. Přejde v play off přes Děčín, pátý tým západní skupiny druhé ligy?

Vyřazení bude neúspěch
Nymburk má před sebou nejdůležitější část sezony. Přejde v play off přes Děčín, pátý tým západní skupiny druhé ligy?
Nymburk - V pátek 20. února od 18 hodin vypukne na zimním stadionu v Nymburce hokejové utkání 1. kola play off mezi Nymburkem a Děčínem. Prezident klubu Tomáš Netík by rád viděl plný dům a skvělou diváckou kulisu, tak jako tomu bylo třeba při posledním domácím utkání, ve kterém Nymburk doma deklasoval v derby Benátky. Do diváků vkládá velké ambice a doufá že nezklamou "Play off je vyvrcholením sezóny, je to nová soutěž. Od extraligy až po druhou ligu je to lákadlo pro diváky a divácká kulisa v těchto utkáních je velice důležitá. V play off tvoří fanoušci pro domácí mužstvo šestého hráče na ledě. Protože je play off určitým svátkem přichystali jsme pro diváky překvapení. Chceme, aby se diváci při zápase bavili hokejem i atmosférou. Proto pro zpestření této divácké kulisy dostane každý divák při vstupu na stadion ke vstupence i nafukovací balónek. Byli bychom rádi, kdyby diváci těmito nafouknutými barevnými balónkami přivítali hokejisty při nástupu na led a oslavovali s nimi každý vstřelený gól domácích hráčů. Byl by to jistě skvělý pohled na tribunu, na které by měl každý divák v ruce barevný balónek. Dále bychom byli rádi, kdyby fanoušci přinesli do hlediště vlajky a bubny a po celý zápas vytvořili pravou hokejovou atmosféru. Věříme že se ke kotli za trestnou lavicí připojí i ostatní diváci a bude fandit celý stadion," prozradil něco z programu prezident klubu Tomáš Netík. 
Vedení klubu se snaží dělat pro fanoušky opravdu hodně. "Chceme aby nás diváci jeli podpořit i v neděli do Děčína. K tomuto účelu jsme objednali pro diváky autobus a každý, kdo se tohoto autobusového zájezdu zúčastní, bude mít vstupné na zápas v Děčíně zdarma," láká Netík fanoušky k zájezdu do Děčína. 
Před začátkem play off se prezident nymburského klubu ohlíží i do minulosti. "Při příchodu trenéra Vladimíra Lejska jsme si spolu stanovili tříletku, ve které jsme si dali určité postupné cíle. Výsledek této tříleté spolupráce se nyní dostavil. Třikrát jsme dokázali uhrát play off. Dvakrát jsme vypadli sice v prvním kole, ale to jsme šli do vyřazovací části ze šestého respektive sedmého místa. Navíc jsme pokaždé narazili na Most, který pak postoupil až do baráže o první ligu. Letos jsme se poprvé dostali do první čtyřky, čímž jsme si splnili cíl daný v úvodu sezóny. Jdeme tedy do play off z místa zaručujícího výhodu domácího prostředí v prvním i v případném třetím zápase. To je první krůček k úspěchu. Teď začíná nová soutěž, která se neptá na to, co bylo před týdnem, a která se začíná s relativní výhodou domácího prostředí," řekl. 
Nymburští hokejisté budou ve vyřazovací části bojovat o co nejlepší výsledek. "Pro nás není úspěch v play off samoúčelný. Klub se v současné době nachází na určitém rozhraní, kdy budeme muset po letošní sezóně zvážit naše ekonomické možnosti. Už několik let dozadu jsem předesílal, že je třeba, aby se na nymburském hokeji podílelo více lidí, více podnikatelských subjektů. V této oblasti však v současné době stagnujeme. Zřejmě je to dáno i ekonomickou situací v regionu. V posledních třech sezónách se nám však pokaždé podařil postup do play off a letos už nám nestačí pouze hrát první kolo. Chceme jít dál. Každé zlepšení výsledků, každý postup výš ovšem přináší další náklady. Pro příští sezónu tedy budeme hledat strategického partnera. Pakliže chceme zachovat nastavený trend a nastavenou úroveň, nebo hovořit o dalším hokejovém růstu, je takový parter bezpodmínečnou podmínkou. Je jedno jestli partnerem bude firma nebo město, ovšem jeho příchod od nové sezóny je nutný," uvedl prezident klubu. 
Zdá se, že inspirací je pro Netíka loňský úspěch nedalekého rivala. "Tým v posledních zápasech především v Havlíčkově Brodě a s Benátkami ukázal, že v letošní sezóně může hrát skutečně s kýmkoliv. Musíme mít před očima loňskou sezónu Benátek, kdy Benátky prošly až do baráže a tam byly jen kousek od velkého úspěchu. Vyřazení v prvním kole by byl pro nás neúspěch. Může se sice stát cokoliv a jakémukoliv mužstvu, ovšem nezastírám, že za této výchozí situace by vyřazení s Děčínem zklamáním bylo," řekl Netík na závěr.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace