1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Zbytečně jsme přišli o body, hodnotí základní část Netík

07. 12. 2001

Play off je blízko, ovšem bodové rozdíly jsou minimální, upozorňuje v hodnocení základní části druholigové hokejové soutěže prezident a trenér nymburského klubu Tomáš Netík.

Play off je blízko, ovšem bodové rozdíly jsou minimální, upozorňuje v hodnocení základní části druholigové hokejové soutěže prezident a trenér nymburského klubu Tomáš Netík.
"Cíl je jednoznačný: dostat se do play off. Vše je otevřené, rozdíly mezi bodovými zisky týmů jsou minimální. Jako každý rok jsme i letos v závěru základní části o řadu bodů zbytečně přišli. Spokojenost je poloviční. Kdybychom v závěru získali o pár bodů víc, což bylo v našich silách, určitě bych byl spokojenější," řekl Netík.
"Velice kvalitní utkání jsme sehráli s Hradcem Králové a Mladou Boleslaví, povedl se i zápas se Žďárem. Napak se nám nedařilo během posledních tří utkání, kdy už jsme mysleli na další část soutěže," vzpomněl si na některé zápasy Netík.
Netík je poněkud rozpačitý při hodnocení novinky letošní sezony - nového systému získávání bodů. Letos poprvé mají týmy za vítězství tři body, za remízu je jeden a hraje se prodloužení. "Tříbodový systém je atraktivní spíše pro diváky, ale návštěvnost na některých stadionech bývá přesto velmi žalostná. Tabulka se tím naopak zamotá a nemá to žádný přínos pro hru," hodnotý nový systém bodování Netík.

Po základní části druholigové soutěže je Nymburk sedmý. Po krátké přestávce naskočí příští středu do nadstavbové části.
"Pauzu vítáme. Momentálně jednáme asi o třech juniorských hráčích z Mladé Boleslavi a měl by také přijít Kostelňák z Třince," řekl trenér.
Rozlosování přiřklo nymburským hráčům celky Hradce Králové, Havlíčkova Brodu, Tábora, Žďáru nad Sázavou, Jablonce nad Nisou a Chrudimi. První utkání hraje Nymburk na ledě Kohoutů z Tábora. "Vybírat si nemůžeme, přáli jsme si divácky atraktivní derby s Kolínem, Mladou Boleslaví nebo Benátkami. Bohužel vzájemná utkání hovoří lépe pro Tábor, proto jsme skončili na lichém sedmém místě, a derby nebudou. Doufám ale, že lidi přijdou i na tato utkání a dotlačí nás do ideální osmičky," odpověděl Netík na otázku, jak je spokojen s losem.

Tomáš Koníček

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace