1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

BK Havlíčkův Brod – NED Hockey Nymburk 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

04. 11. 2015

V zápase 13. kola druhé ligy zvítězili nymburští hokejisté nečekaně na ledě Havlíčkova Brodu a vezou si z kotliny cenný skalp.

Nymburku nevyšel vstup do zápasu a už ve 23. vteřině brankář Brázdil inkasoval. Ludvík zachytil nepřesnou rozehrávku hostí a otevřel skóre zápasu. Domácí rychlá branka povzbudila a dostali se tlaku, v 9. min. však prostřelil domácího brankáře Dusíka nymburský Jindra a bylo vyrovnáno.
Na začátku druhé části si týmy vyzkoušeli hru ve čtyřech na obou stranách a Nymburku tato nestandardní herní situace vyhovovala více než domácím. Právě ve hře čtyřech proti čtyřem totiž našel Novák před brankou volného Ječného, který neměl problém prostřelit přesouvajícího se domácího brankáře a hosté šli do vedení. Neuběhly ani dvě minuty a domácí inkasovali znovu. Šimek vyhrál v útočném pásmu buly pro Stehlíka a ten ranou z první vyhnal Dusíka na střídačku. Jeho náhradník Zvolánek poté příliš mnoho práce neměl a to především díky tomu, že Nymburk hrál téměř šest minut v kuse v oslabení. Domácí však ani tři početní výhody za sebou nevyužili a díky čemuž drželi hosté po druhé části dvoubrankový náskok.
Třetí třetina se nesla ve snaze domácích o vyrovnání. Na rozdíl jediné branky snížil ve 42. min. Vlasov, který zblízka propasíroval puk za Brázdilova záda. Hned nato likvidoval Brázdil šanci Kozlíka, který to zkoušel z otočky. Proti nymburskému brankáři neuspěl v samostatném nájezdu ani Vlasov. Už více než dvě minuty před koncem odvolali domácí brankáře a zkusili power play. V ní se jim ale vyrovnat nepodařilo. Naopak málem z hole Stehlíka inkasovali do odkryté klece počtvrté.
Branky: 1. Ludvík, 42. Vlasov (Kondratěv) – 9. Jindra (Rittig), 24. Ječný (Novák), 25. Stehlík (Šimek)
Rozhodčí: Kopeček – Špringl, Pechánek
Vyloučení: 2:8, navíc Čapek (N) 10 min. os. tr.
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Diváci: 472
Třetiny: 1:1, 0:2, 1:0
Vývoj skóre: 1:0, 1:3, 2:3
Sestava Nymburka: Brázdil – Kříž, Saňa, Loučka, Knesl, Novák, Rittig – Eis, Bičiště, Protivný - Šimek, Stehlík, Čapek – Jindra, Ječný, Brzák – Smejkal, Michálek.

Foto převzato z webu Havlíčkova Brodu

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace