1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

BK Havlíčkův Brod – NED Hockey Nymburk 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

08. 10. 2016

V 6. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na ledě Havlíčkova Brodu. V havlíčkobrodském dresu zářila dvojice Endál - Třetina. Prvně jmenovaný vstřelil hattrick, druhý jmenovaný mu na všechny tři branky přihrál.

Hned v úvodu se museli hosté bránit ve dvou oslabeních, ta však přežili bez úhony. Celá úvodní třetina nabídla nezáživný hokej bez větších šancí na obou stranách.
Na začátku druhého dějství to byli naopak nymburští, kteří si vyzkoušeli hru v přesilové hře, ve které se jim podařilo otevřít skóre zápasu. Obránce Pýcha si natáhnul puk od mantinelu ke středu hřiště a ranou od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Domácí inkasovaná branka probudila a zasypali Matouška množstvím střel, brankář Nymburka však dlouho odolával. Až ve 37. min. na sebe Třetina natáhnul dva protihráče, našel volného Endála a ten blafákem vyrovnal.
V závěrečné dvacetiminutovce už byli domácí lepším týmem. Skvělý brankář nymburského týmu Matoušek však dlouho držel nymburské ve hře. Ve 49. min. však nestačil na přesilovkovou kombinaci nahrávajícího Třetiny a zakončujícího Endála a domácí šli do vedení. Chvíli nato našel Třetina Endála znovu a havlíčkobrodský ostrostřelec mohl slavit hattrick. Vzápětí se musel vytáhnout dva parádní zákroky brankář domácích Novák, který nejprve zneškodnil dělovku Pýchy a poté i dorážku Arnošta. Další branka v zápase již nepadla a tak vyšel Nymburk letos ze zápasu poprvé bodově naprázdno.
Branky: 37. Endál (Třetina, Semrád), 49. Endál (Třetina, Voříšek), 54. Endál (Třetina, Lacina) – 24. Pýcha (Dyrynk)
Rozhodčí: Battěk – Tasch, Pechánek
Vyloučení: 7:7
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Diváci: 720
Třetiny: 0:0, 1:1, 2:0
Vývoj skóre: 0:1, 3:1
Sestava Nymburka: Matoušek – Kříž, Loučka, Pýcha, Knesl, Novák, Saňa, Rittig – Šimek, Josefus, Stehlík -  Ječný, Smejkal, Arnošt - Dyrynk, Kuzďas, Čtvrtečka.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace