1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

BK Havlíčkův Brod – NED Hockey Nymburk 3:5 (2:1, 0:2, 1:2)

28. 12. 2016

Ve 24. kole druhé hokejové ligy porazili nymburští hokejisté vedoucím tým tabulky Havlíčkův Brod.

Hned na začátku zápasu se Nymburk ubránil dvojnásobné přesilovce, v desáté minutě však Brázdil inkasoval, když se po nepřehledné skrumáži prosadil Beneš. Chvíli po inkasovaném gólu hosté znovu ubránili dvojnásobnou početní převahu soupeře a krátce poté zkropil domácí tým ledovou sprchou nymburský obránce Hes, který z dorážky vyrovnal. Nymburk poté nevyužil dvě obrovské šance a tak domácí trestali. Chvilku před koncem úvodní části předvedl pěknou sólu akci Kozlík a domácí šli do kabin s jednobrankovým náskokem.
V polovině zápasu nymburští hokejisté potřetí přežili dvojnásobné oslabení a vzápětí poté domácí tým dokonale potrestali a dvěma brankami otočili vedení na svoji stranu. Nejprve se o vyrovnání postaral Matěj Krejčík, který se na začátku sezóny neprosadil do nymburského týmu, nyní však byl pro absenci některých hráčů povolán z boleslavské juniorky, a chvilku nato poslal Nymburk do vedení kapitán týmu Šimek.
V úvodu závěrečné periody propálil domácího brankáře Nováka nymburský ostrostřelec Stehlík a hosté odskočili na rozdíl dvou branek. Domácí sice téměř vzápětí snížili, když nenápadná střela Endála propadla za záda Brázdila, ovšem vyrovnat už se domácím až do konce zápasu nepovedlo. Navíc prakticky se sirénou inkasovali do prázdné brány popáté.
„Z vítězství mám obrovskou radost. Kousli jsme se a předvedli jsme výbornou a účelnou hru. Třikrát jsme přežili dvojnásobné oslabení, domácí prostě nebyli schopní nám v těchto přesilovkách vstřelit gól. My jsme hráli celý zápas trpělivě a navíc nám to tam napadalo. Před oslavou Silvestra je to velice příjemné vítězství. Chtěl bych pochválit všechny hráče, za výborný výkon, přeci jen v Havlíčkově Brodě nevyhráváme často. Doufám, že si formu přeneseme i do nového roku, kdy nás hned na začátku čekají dva domácí zápasy za sebou,“ řekl po zápase trenér Nymurského celku Pavel Bičiště.
Branky: 11. Beneš (Kozlík, Kuchta), 19. Kozlík (Vala, Pejchal), 46. Endál (Třetina, Duben) – 14. Hes (Šimek, Stehlík), 36. Krejčík (Svoboda, Kuzďas), 38. Šimek (Stehlík), 45. Stehlík (Saňa, Šimek), 60. T. Jandus (Šimek, Hes)
Rozhodčí: Veselý – Laczko, Pechánek
Nymburk: Brázdil – M. Jandus, Hes, Pýcha, Knesl, Novák, Saňa, Rittig – Šimek, T. Jandus Stehlík – Eis, Bičiště, Barbora – Kuzďas, Svoboda, Matěj Krejčík

Foto převzato z webu Havlíčkova Brodu, autor Luboš Vácha

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace