Blue Bucks Kolín - NED Hockey Nymburk 5:3 (3:1, 1:2, 1:0)

18. 12. 2002

K prvnímu zápasu v nadstavbové části nastoupil Nymburk na ledě Kolína. Los tak svedl oba rivaly k dalšímu vzájemnému utkání v krátké době. Oproti minulému zápasu se ale tentokrát radovali z vítězství domácí hráči, když porazili Nymburk 5:3. Nymburk do zápasu nenastoupil v plné síle. Chyběli hráči hrající v Nymburce na hostování Vrbata, Hnát a Jágr nenastoupili ani Hlinka, Bartoníček a Neugebauer.

Nymburk se sice ujal rychle vedení, když Krejčíkova tečované střela skončila až v Kalouskově brance, ovšem poté začali úřadovat domácí. Už ve 4. min. prošel lehce obranou Nymburka Turyna a střelou mezi betony poprvé překonal Kreminu. Podruhé musel Kremina pro puk do své branky o další čtyři minuty později. Novic v nymburském dresu Havlík v oslabení jen staticky přihlížel přihrávce Hasila na Řehoře, kterému stačilo nastavit hůl a Kolín vedl 2:1. V další přesilovce zůstal osamocen před nymburským gólmanem Kozdera a Kremina byl bez šance - 3:1. Domácí byli celou první třetinu aktivnější a hosté zahrozili až těsně před první sirénou. Skořepa vystřelil od modré, puk se odrazil od zadního mantinelu pod nohy domácího gólmana, po následné dorážce Skořepy skončil domácí gólman i s pukem ukrytým pod svým tělem v brance, sudí ovšem gól neuznal.
Na začátku druhé třetiny měli domácí po faulu Langera opět možnost hrát přesilovku a opět tuto výhodu využili. Hasil parádně našel volného Řehoře a ten bekhendem zvýšil už na 4:1. Vzápětí mohl v oslabení vstřelit další gól kolínský Malý, ale dvakrát krátce za sebou tváří v tvář Kreminovi neuspěl. Veliké štěstí měl hostující gólman i v 28. min. kdy Pomichálek jen těsně minul. Po několika šancích domácích však udeřilo na druhé straně. Vondrlík tečoval Havlíkovo nahození a Kalousek podruhé lovil puk ze své sítě. Ještě do druhé přestávky se radovali hosté znovu. Skořepa vybojoval puk pro Turinského, který ranou z mezikruží snížil na rozdíl jediné branky.
Také v poslední dvacetiminutovce si domácí udržovali převahu ovšem veliké šance Pomichálka, Hasila i Synka zlikvidoval Kremina. Kolínu ke gólu nepomohla ani dlouhá přesilovka pět na tři, když na trestné lavici seděli Čech s Turinským. Kolín si v ní sice vytvořil velikou převahu ale gólu se nedočkal. Už v plném počtu neuspěl proti Kreminovi ani Řehoř, který si najel za nymburskou obranu. S blížícím se závěrem utkání začala narůstat převaha hostí. Obrovskou šanci na vyrovnání spálil v 57. min. Dvořák, když nedokázal přehodit ležícího Kalouska. K vyrovnání nevedla ani power play navíc podpořená vyloučením kolínského Nováka, naopak kolínský Hasil tři vteřiny před koncem pečetil domácí vítězství do prázdné nymburské branky.
Branky: 4. Turyna (Kozdera), 9. Řehoř (Hasil), 19. Kozdera (Turyna, Vagenknecht), 25. Řehoř (Hasil), 59. Hasil (Nedbal)- 2. Krejčík (Jeník), 33. Vondrlík (Havlík, P. Zeman), 37. Turinský (Skořepa)
Rozhodčí: Dvořák - Prchal, Prchal
Vyloučení: 6:9