1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

DS České Budějovice – NED Hockey Nymburk 8:1 (3:0, 2:1, 3:0)

28. 09. 2017

Ve 4. kole druhé hokejové ligy prohráli nymburští hokejisté vysoko na ledě David Servisu České Budějovice.

Domácím vyšel skvěle vstup do zápasu, když se už po 87 vteřinách prosadil úvodním gólem Šesták. Nedlouho poté mohli domácí své vedené zvýšit , ale hostující gólman předvedl proti Trummerovi  parádní zákrok. Domácí útočník se ale o deset minut později už mohl radovat, když se prosadil přesnou střelou z pravého kruhu. Krátce nato přidali českobudějovičtí tří branky a to dokonce ve vlastním oslabení.
V prostředním dějství se konečně mohli z gólu radovat i hosté, poté co hned při své premiéře v nymburském dresu mířil přesně Hierman. Domácí si ale bleskovou odpovědí Hřebejka vzali tříbrankové vedení zpět. Krátce poté překoval českobudějovický Šulčík nymburského brankáře popáté a v polovině utkání bylo o vítězi prakticky rozhodnuto.
V závěrečné dvacetiminutovce přidali domácí další tři branky a nymburští hokejisté tak odjeli z jihočeské metropole s pořádným debaklem.
Branky: 2. Šesták, 16. Trummer (Šulčík, Kříž), 18. Kříž (Šulčík), 28. Hřebejk (Ferebauer, Zayml), 30. Šulčík (Marek, Radoš), 46. Trummer (Kříž, Marek), 53. Svoboda (Zich, Zayml), 57. Kříž (Šulčík) – 27. Hierman (Jandus, Vostřák)
Sestava Nymburka: Formánek (od 21. Krofta) – Kříž, Mašek, Knesl, Žemlička, Eliáš, Hierman, Hofman, Parrish – Smejkla, Josefus, Stehlík – Eis, Arnošt, Čapek – Jandus, Vostřák, Synek – Kuzďas, Šťastný, Planý.

Pavel Bičiště po zápase: „Z našeho výkonu panuje nespokojenost. Herní projev nebyl dobrý. Čtyři góly jsme dostali prakticky do prázdné brány. Hned na začátku jsme dostali dva góly a když jsme mohli v přesilovce snížit, tak místo toho jsme inkasovali potřetí. Za stavu pět jedna pro domácí jsme měli spousty šancí  na snížení, ale nyní prostě góly nedáváme. Dostat osm gólů v zápase, do kterého jdeme s obrannou taktikou je pro mě zklamání. Třetí třetinu už jsme brali jako přípravu na zápas s Pelhřimovem, ale i tak jsme opět třikrát inkasovali. Snad to bude v sobotu proti Pelhřimovu lepší.“

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace