Havlíčkův Brod - NED Hockey Nymburk 2:2 pp (0:1, 0:1, 2:0)

05. 01. 2003

Po čtrnáctidenní vánoční přestávce se opět rozeběhl kolotoč druholigových zápasů hokejistů Nymburka. V 25. kole nastoupili na Vysočině proti Havlíčkovu Brodu.

Havlíčkobrodští hráči si po celý zápas udržovali převahu, ovšem ta dlouho končila na Kreminovi. Ten v prvních dvou třetinách pochytal všechny puky, které na něho domácí hráči vyslali. Naopak Novák v brance domácích příliš práce neměl. V 8. minutě ovšem kapituloval. Vrbata našel z rohu mezi kruhy najetého M. Zemana a ten se nemýlil - 0:1. V úvodu druhé třetiny si nepříliš zaměstnaný domácí gólman vybral svoji slabou chvilku, když za svá záda pustil Kosovo nahození od červené čáry a Nymburk vedl překvapivě 0:2. Vzápětí musel domácí gólman likvidovat nebezpečnou střelu Hlinky a v 36. min. ho od dalšího gólu zachránilo obrovské štěstí. Langer totiž netrefil prázdnou bránu. To byly ovšem výjimečné šance Nymburka. Naopak více příležitostí měli domácí a Kremina musel co chvíli předvádět své umění. V 35. minutě mu dokonce pomohla tyč při Finkově šanci.
Kremina poprvé lovil puk ze své sítě až když bylo ze třetí třetiny odehráno 13 minut a 13 vteřin. V přesilovce jej překonal dorážkou Kubát. Třináctky se ukázaly být pro Nymburk nešťastnými. O minutu později totiž po zmatku ve středním pásmu napřáhl od modré Domkař a vyrovnal na 2:2.
O tom, že dva body za výhru v prodloužení si domácí neodnesou, rozhodl nejlepší hráč zápasu Kremina. V 62. min. nataženou hokejkou zlikvidoval tutovku Fuksovi. Ten měl před sebou jen prázdnou bránu a Kreminovu hůl, kterou ovšem nedokázal přehodit. Mužstva se tak rozešla smírně a boj o čtvrtou příčku zůstává otevřen.
Branky: 54. Kubát (Cachnín, Zmrhal), 55. Domkař - 8. M. Zeman (Vrbata), 23. Kos (Kollman)
Rozhodčí: Staněk
Vyloučení: 3:5, navíc Hlinka (N) dku