HC Bak Trutnov - NED Hockey Nymburk 4:3 sn (3:2, 0:0, 0:1)

21. 10. 2018

V 11. kole druhé ligy prohráli nymburští hokejisté po samostatných nájezdech na ledě Trutnova.

Začátek zápasu byl z obou stran poměrně divoký. Už na začátku 5. minuty domácí Semorád našel zadovkou Svobodu a ten střelou do horního růžku poslal Trutnov do vedení. Ještě v téže minutě se ale hostům podařilo vyrovnat. Stehlíkou ránu tečoval těsně před domácím brankářem Ďurač. Po necelé minutě hry se skóre zápasu měnilo znovu. Hostující obránce Rittig nahodil puk na soupeřovu bránu, před kterou se nejlépe zorientoval nymburský Kolouch, který se štěstím dokázal propasírovat puk za záda domácího brankáře. V 9. minutě mohl navýšit vedení nymburského celku kapitán Josefus, jeho forhndovou kličku ale domácí Jeschke zneškodnil parádním zákrokem. V 16. minutě bylo po faulu hostujícího hráče nařízeno trestné střílení, domácí Svoboda se pokusil Kroftu rozhýbat, mladíček v nymburské bráně se však překvapit nenechal. Vzápětí po buly v útočném pásmu se však domácí přeci jen radovali. Hned po buly se dostal puk na hůl Chytráčka, který z pomocí jednoho z nymburských obránců usměrnil puk za Kroftova záda. Krátce nato přidali domácí další gól a to dokonce při vlastním oslabení. Brankář Krofta si vyjel pro puk do rohu kluziště, kde jej však skvěle napadal domácí Semorád, od kterého se dostal puk na hůl Martince, jemuž stačilo pouze trefit odkrytou bránu.
Ve druhé části se skóre zápasu neměnilo až na konci třetí třetiny předvedli domácí hrubici, po které pádili hosté tři na jednoho a toto přečíslení dokázal Kačírek zakončit vyrovnávací brankou - 3:3.
Ve zbytku zápasu, ani v následném prodloužení, ve kterém měli nymbuští hokejisté výhodu přesilové hry se skóre zápasu už neměnilo. Na řadu tak přišli samostatné nájezdy, ve kterých se nymburským hokejistům pranic nedařilo, když ani jeden ze čtveřice Stehlík, Eis, Ďurač, Jirásek nedokázal na dopmácího Jeschkeho vyzrát. Domácí si tak připsali vítězství, když se hned v první sérii nájezdů prosadil Chytráček, kterého ve druhé sérii napodobil Semorád.
Branky: 5. Svoboda (Semorád, Fedulov), 16. Chytráček, 17. Martinec (Semorád), rozh. náj. Chytráček – 5. Ďurač (Stehlík), 6. Kolouch (Rittig), 56. Kačírek (Voženílek)
Sestava Nymburka: Krofta (Sup) – Kříž "A", Hroudný, Tržický, Mašek, Rittig, Knesl, Jirásek – Stehlík, Bičiště "A", Josefus "C", Král, Kuzďas, Ďurač, Voženílek, Kolouch, Wiencek, Eis, Kačírek