HC Baník Most - Ned Hockey Nymburk 3:2 pp (1:0, 0:1, 1:1)

12. 02. 2002

V prvním zápase prvního kola play off zajížděl Nymburk na led severočeského Mostu. Na ledě největšího favorita skupiny Západ sehráli nymburští skvělé utkání. Dvakrát v zápase dotáhli jednobrankový náskok soupeře, ale osm vteřin před koncem prodloužení inkasovali rozhodující gól. K samostatným nájezdům tak nedošlo.

Branky: 14. Pinc, 41. Hudec, 70. Jenka - 35. Skořepa (Langer), 50. Lukeš (Skořepa, Dvořák)
Rozhodčí: Würtherle - Fiala, Havelec
Vyloučení: 5:6, navíc Kosejk 10 min. os. tr.
Využití: 1:0
Diváků: 600
Sestava NED Hockey Nymburk: Sejrek - Kosejk, Zeman, Kos, Bartoníček, Nedbal, Krejčík - Dvořák, Skořepa, Lukeš - Jeník, Kocman, Jelínek - Langer, Turinský, Černý - Toma, Vondrlík
Třetiny: 1:0, 0:1, 1:1
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2

V první třetině zjišťovala obě mužstva sílu soupeře a hrál se opatrný hokej. Nymburk si v úvodu vytvořil dvě slibné šance, ovšem Jeník s Langerem je nevyužili. Naopak severočeši zužitkovali přesilovku a gólem, který vyvolal mnoho protestů nymburských hráčů se dostali do vedení. V dalším průběhu třetiny pak domácí ohrožovali Sejrka jen střelami od modré.
V prostřední části hry začali mít domácí mírnou převahu, kterou si udržovali až do konce utkání. Nymburk ovšem dobrou defenzivní činností eliminoval útoky soupeře. Domácí stále zkoušeli překvapit Sejrka ranami z větší vzdálenost, což se jim málem podařilo, neboť Kubinčák nastřelil v oslabení tyč. V 35. min. se hostům podařilo vyrovnat. Langer sebral puk jednomu z obránců, nahrál jej Skořepovi a ten se nemýlil.
Nástup do třetí třetiny vyšel skvěle domácím. Po dvaceti vteřinách hry si vzal Hudec puk za vlastní bránou, projel s ním přes celé hřiště, elegantně se vyhnul obráncům a nedal Sejrkovi šanci - 2:1. Hráčům z Polabí se ovšem podařilo i podruhé vyrovnat. Dvořák zabojoval v rohu, přes Skořepu se puk dostal až k Lukešovi a ten střelou pod břevno rozvlnil síťku za Hublovými zády. Domácí se snažili rozhodnout ještě v normální hrací době, dvakrát se dostali do závaru, nevytěžili z něj však nic a tak přišlo na řadu prodloužení.
Také v něm měli domácí více ze hry, ovšem hosté bojovali ze všech sil. V 7. min. nastaveného času nařídil proti Nymburku hlavní rozhodčí trestné střílení za úmyslné posunutí branky. K nájezdu se odhodlal Hudec, ovšem Sejrek mu jeho pokus zlikvidoval a tak se pokračovalo dál. Když už se zdálo že o vítězi rozhodnou samostatné nájezdy, ztratili hosté v útočné třetině puk a domácí z rychlého protiútoku dva na jednoho v čase 69.52 ukončili rozhodujícím gólem zápas.