HC Baník Most - NED Hockey Nymburk 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

13. 02. 2003

K prvnímu utkání 1. kola play off nastoupili nymburští hokejisté na severu Čech proti týmu Mostu. Domácí hokejisté posíleni o hráče Litvínova a Kladna nenechali v zápase nic náhodě a porazili Nymburk 4:1. Přinejmenším zajímavostí bylo, že utkání rozhodoval hlavní rozhodčí z Chomutova a čároví z Litvínova.

V 8. min se musel Nymburk bránit už třetímu oslabení, ale domácím přesilovky nevycházeli a tak mohli v sami hosté v početní převaze udeřit. Ovšem ani jim se nevedlo a tak svítil po první třetině na ukazateli skóre bezbrankový stav.
Druhou dvacetiminutovku začínali domácí ve čtyřech a když jim rozhodčí vyloučil dalšího hráče, hrál Nymburk 53 vteřin přesilovku 5 na 3. Domácí se však ubránili a po první "oťukávací" třetině začali být jejich výpady stále nebezpečnější. Nejprve pálil nebezpečně Ševc a krátce po něm Liška. Gólu se domácí dočkali ve 27. min. Gergel vypálil od modré, puk se odrazil od zadního mantinelu zpět před branku a Sklenička jej vrátil do sítě. Nymburku se podařilo vyrovnat o tři minuty později. V přesilovce napřáhl od modré Havlík a Vrbata tečí překonal Hubla v brance domácích. Po vyrovnávacím gólu začal úřadovat velice nepřesný rozhodčí Kollár a krátce za sebou vyloučil několik hráčů na obou stranách. Méně hráčů na ledě vyhovovalo domácím, kteří při hře 4 na 4 ztrhli neuvěřitelným gólem vedení opět na svoji stranu. Hudec ujel v samostatném nájezdu, ale Kremina ho fantastickým zákrokem vychytal a vyrazil puk před sebe, z druhé vlny jedoucí Patzenhauer trefil dorážkou opět jen Kreminu, ovšem na další dorážku Lišky již nymburský fantom nestačil - 2:1.
Také v poslední třetině se trestná lavice na obou stranách plnila jedním hráčem za druhým. Ve 46. min dostal Hlinka 2+2 min a vzápětí byl vyloučen domácí Poživil na 5+dku. Dvouminutový trest dostal také Hnát a domácí přesilovku 4 na 3 přetavili v další úspěch. Ševc bombou od modré prostřelil Kreminu a dostal Mostecké do dvoubrankového vedení. Nymburk mohl snížit v 50. minutě, ale minutu a půl dlouhou přesilovku o dva hráče nevyužil. Domácí se ubránili a Polodna v samostatném nájezdu rozhodl o vítězi.
Branky: 27. Sklenička, 36. Liška, 49. Ševc, 53. Polodna - 30. Vrbata (Havlík, Hnát)
Rozhodčí: Kollár (Chomutov) - Bertík, Kebrle (oba Litvínov)
Vyloučení: 9:11, navíc Poživil (M) 5+dku, Kosejk, M. Zeman (oba NBK) 10 min os. tr.