HC Baník Sokolov - NED Hockey Nymburk 4:6 (0:4, 3:1, 1:1)

16. 12. 2004

Nymburk po první třetině vysoko vedl nakonec však rozhodl o definitivním vítězství až v power play domácích.

HC Sokolov - NED Hockey Nymburk 4:6 (0:4, 3:1, 1:1)
Domácí Sokolov po katastrofální první třetině zabojoval a postaral se o dramatický závěr utkání. Nymburský Lukeš nastřílel během prvvní dvacetiminutovky hattrick.
První branka utkání padla v 7. minutě po hrubce Nového na vlastní obranné modré, kdy ho o puk obral Skořepa a ten nedal Schafhauserovi šanci na vyniknutí - 0:1. V polovině 8. minuty šel na trestnou lavici Sopr a hosté přesilovku využili Lukešem - 0:2. V čase 10:45 se po krásné kombinační akci opět radovali hosté, kdy Lukeš byl tím, který zvyšoval na 0:3. Tato branka vyhnala domácího Schafhausera z klece a na jeho místo šel Csipka, ale ani on nedokázal do konce třetiny odolat náporu hostů a na začátku 19. minuty kapituloval po střele Lukeše, který tak završil svůj hattrick 0:4. Domácí ale ani po nevydařené první třetině nesložili zbraně a hned od prvních vteřin druhé třetiny se snažili nebezpečně útočit. V 21. minutě se do šance dostal Sopr, ale ještě neuspěl. O minutu a půl později ale Veverka ano a zkorigoval nepříznivý stav utkání na 1:4. Baník začal stupňovat svoji snahu o vstřelení další branky a toho se mu podařilo docílit na začátku 29. minuty, kdy Eismann tečoval Balíkovu střelu od modré - 2:4. Pak domácí neproměnili dvě šance a naopak z protiútoku hosté Skořepou trestali -2:5. Po dalších dvou minutách zápasu se ale prosadil domácí Nový střelou po ledě a opět snížil na rozdíl dvou branek 3:5. Domácí pokračovali ve snaze zvrátit stav utkání i ve třetí třetině a ve 44. minutě připravil Dobřemysl dobrou střeleckou pozici Polesnému, ale ten ve finále minul jeho přihrávku. O chvilku později střílel od modré Polesný a jeho střelu se podařilo umístit tečí za Kreminova záda Eismannovi, který tak upravil stav utkání na rozdíl jediné branky. V 51. minutě si Baník vytvořil i tlak trvalejšího rázu a hosté se osvobozovali jen za cenu zakázaného uvolnění, ale branku se jim již vstřelit nepodařilo. V čase 59:02 si domácí lavička vzala oddechový čas a stáhla Csipku z branky, ale závěrečný nápor se domácím již nepovedl a naopak hosté Langerem uzavřeli účet utkání na 4:6.
Branky: 23. Veverka (Polesný, Balík), 29. Eismann (Balík), 37. Nový, 45. Eismann (Polesný, Veverka) - 7. Skořepa, 9. Lukeš (M. Zeman), 11. Lukeš (M. Zeman), 19. Lukeš (Langer), 35. Skořepa, 60. Langer (M. Zeman)
Rozhodčí: Bacílek - Frühauf, Chochola.
Vyloučení: 11:10, navíc Eismann 10 minut os. trest.