HC Baník Sokolov - NED Hockey Nymburk 6:2 (3:0, 1:2, 2:0)

26. 10. 2013

Vítězná série skončila, Nymburk v Sokolově padnul. V 11. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na ledě Sokolova.

Vstup do utkání měli domácí výborný. Už po 66 vteřinách musel lovit nymburský brankář Bílek puk ze své branky, když si Boušek vyjel zpoza branky a přesnou střelou otevřel skóre zápasu. Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat. Po spolupráci Račanského a Říhy a se radoval Kašpar. Velký tlak domácích pokračoval a v deváté minutě zachránila Bílka od další branky tyčka. V polovině dvanácté minuty však nymburský gólman nestačil na pokus Sýkory a domácí vedli 3:0. Další šance domácích již zůstaly neproměněny.
V úvodu druhé části hry se podařilo hostům snížit. Kapitán hostů Král našel přesně hůl Němečka a nejtrestanější nymburský hráč si připsal premiérový gól v letošní sezóně. Ve 38. minutě se podařilo hostům zásluhou Šefla snížit na rozdíl jediného gólu, jenže domácí vzápětí využili přesilovku a tak šli podruhé do kabin s dvoubrankovým náskokem.
Na začátku poslední třetiny využili domácí další přesilovku, krátce nato přidali další branku a definitivně rozhodli o osudu utkání.
„Nechtěli jsme sem jet jen na výlet, nakonec to tak ale dopadlo. Chtěli jsme se zaměřit na obranu, ale hned na začátku jsme dvakrát inkasovali. Před zápasem jsme si řekli, co budeme hrát, ale vůbec jsme to neplnili. Na druhou stranu Sokolov, který byl posilněný o několik hráčů z extraligových Karlových Varů, hrál výborně a v tabulce půjde nahoru,“ řekl po zápase rozmrzelý trenér Nymburk Pavel Bičiště.
Branky: 2. Boušek (Koblasa), 6. Kašpar (Račanský, Říha), 12. Sýkora (Šik), 40. Rohan (Kverka, Kubka), 42. Švec (Sýkora, Hudák), 43. Kverka (Rohan, Vaněk) – 21. Němeček (Král, Sirotek), 38. Šefl (Stehlík)
Rozhodčí: Valenta – Tvrdík, Rubáš
Vyloučení: 3:4