HC Benátky - NED Hockey Nymburk 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

18. 12. 2005

Ve 24. kole zvítězil Nymburk na ledě Benátek. Jeden jediný gól rozhodl středočeské hokejové derby. Na začátku druhé třetiny se trefil sváteční střelec, kapitán hostů Jiří Kos. Byl to jeho teprve třetí úspěšný zásah v sezóně. Famózním výkonem se předvedl Pavel Kremina, který letos vychytal podruhé čisté konto.

Během celého zápasu hráči obou mužstev příkladně bránili a tak viděli diváci jen poskrovnu šancí na obou stranách. Až v závěru, kdy Benátky vsadili vše na útok a snažili se alespoň o vyrovnání ujeli hosté dvakrát v brejku, jenže Turinský sólo v oslabení neproměnil a také nájezd dva na jednoho společně s Tomou nevyřešil dobře. To už však hosté vedli jednogólovým náskokem. Na začátku druhé třetiny totiž v přesilovce dorazil za Barkova záda Královu střelu od modré Kos. Další pokus hostí stačil zastavit na čáře Skořepa a Sirotkova rána jen projela brankovištěm. Nymburku pak nepomohla ke gólu ani minutová dvojnásobná přesilovka. V závěrečné třetině už panovali  na ledě emoce. Domácí trenér Aleš Vladyka dokonce po faulu svého svěřence Klabana hodil po čárovém rozhodčím propisovací tužku (trefil se). Když v závěru Benátky promrhali 33 vteřinovou dvojnásobnou přesilovku a následnou čtyř a půlminutovou klasickou, bylo o vítězi rozhodnuto.
Branky: 23. Kos (Král)
Rozhodčí:
Vyloučení: 11:9, navíc Král (N), Kaňkovský (B) 10 min. os. tr., Krejčík (N) 5+dku