1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Benátky – NED Hockey Nymburk 1:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)

18. 09. 2004

Nymburk v podal v derby v Benátkách velice dobrý výkon a za remízu si veze z ledu favorita soutěže bod. Jen nemohoucnost nymburských hráčů vstřelit gól je připravila o vítězství. Prakticky po celý zápas byli hosté lepší jenže koncovka je pro Nymburk neuvěřitelné trápení.

Také ve druhém kole druhé hokejové ligy nymburští hokejisté remizovali. 
HC Benátky – NED Hockey Nymburk 1:1 pp (0:0, 1:0, 0:1) 
Nymburk v podal v derby v Benátkách velice dobrý výkon a za remízu si veze z ledu favorita soutěže bod. 
Jen nemohoucnost nymburských hráčů vstřelit gól je připravila o vítězství. Prakticky po celý zápas byli hosté lepší jenže koncovka je pro Nymburk neuvěřitelné trápení, které trvá již několik let. 
Nymburk začal skvěle. Už v 1. minutě se puk po střele Lukeše zastavil těsně vedle tyče domácí branky. Hosté kontrovali dvěma přečísleními ovšem ani oni úspěšní nebyli. Ke gólu nevedla ani minutu a půl dlouhá přesilovka hostí a tak se šlo po první třetině do kabin za bezbrankového stavu.
Na začátku prostřední třetiny to byli naopak domácí, kdo měl možnost přesilovky 5 na 3 ovšem ani těm se příliš nevedlo a tak gól padl až o chvilku později v další přesilovce. To se se štěstím trefil Svoboda. Nymburk mohl vyrovnat také v přesilovce, ale Turinský minul prázdnou bránu. 
Zaslouženého vyrovnání se dočkali nymburští hokejisté až ve 44. minutě. Kosejk napřáhl od modré, Barek jen vyrazil před sebe a Langer střelou k tyči srovnal skóre. V závěru se Nymburk mocně snažil strhnout vítězství na svou stranu a vytvořil si velký tlak. Zapomněl však na obranu a tak paradoxně domácí mohli 15 vteřin před koncem rozhodnout. Nájezd tří na jednoho však zakončili střelou vysoko nad. 
Ani prodloužení vítěze utkání neurčilo. Blíže k vítězství měli hosté. Střela P. Zemana však skončila jen na tyči Barkovi svatyně. 
Trenér nymburského týmu Tomáš Netík byl po zápase spokojen: "Myslím si, že jsme podali velice dobrý výkon. Byli jsme určitě lepší, domácí jsme přehráli a co se týče hry jsem spokojen. Bohužel ovšem stejně jako v zápase proti Děčínu nedokážeme využít ani ty nejvyloženější šance." 
Branky: 23. Svoboda (Zajíček, Štěpánek) – 44. Langer (Kosejk) 
Rozhodčí: 
Vyloučení: 12:8, navíc Hlaváč, Barek (oba B), Volráb (N) 10 min os. trest 
Využití: 1:0 
Oslabení: 0:0 
Diváků: 300 
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 
Vývoj skóre: 1:0, 0:1 
Sestava Nymburka: Kremina – Kosejk, M. Zeman, Kos, Vítů, P. Zeman, Krejčík – Langer, Sirotek, Lukeš – Dvořák, Volráb, Skořepa – Lipták, Turinský, Jágr - Černý

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace