1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Benátky - NED Hockey Nymburk 2:2 (0:0, 2:1, 0:1)

21. 02. 2007

Benátky si po celý zápas udržovaly převahu, kterou však dokázaly zúročit jen dvěma brankami. Na obě ovšem dokázal Nymburk odpovědět a na ledě třetího týmu vybojoval důležitou remízu. Benátky v letošní sezóně nedokázaly Nymburk ani jednou porazit.

V úvodní třetině dostala obě mužstva příležitost minutových dvojnásobných přesilovek, diváci se z nich ale gólu nedočkali. Ke gólu měli blíž přeci jen domácí, ovšem L. Krupka nedokázal zpoza branky zasunout puk do brány a střelu M. Krupky, která mířila do odkryté svatyně hostí, zastavil svými chrániči Krejčík.
První gól tak padl až v prostřední třetině. Při hře ve čtyřech na obou stranách se trefil bombou od modré parádně Vrzal a poslal Benátky do vedení. Při další hře čtyři na čtyři se však prokličkoval celým hřištěm Culka a bylo vyrovnáno. Vyrovnaný stav však do druhé sirény nevydržel. Ve 36. min. zůstal před Matouškem volný M. Krupka, jehož pokus ještě dokázal nymburský gólman zlikvidovat na dorážku Peška už ale nedosáhl.
V úvodu poslední dvacetiminutovku se podařilo hostům po parádní kombinaci Šimek, Turinský a zakončující Dvořák v přesilovce vyrovnat. Hosté se pak až do konce bránili tlaku domácích, který v poslední pětiminutovce gradoval, cennou remízu však dokázali udržet.
Výsledek už nezměnilo ani pětiminutové prodloužení.
Branky: 27. Vrzal (Kocman), 36. Pešek (M. Krupka) – 30. Culka (Cunik), 44. Dvořák (Turinský, Šimek)
Rozhodčí:
Vyloučení: 9:12
Využití: 0:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 400
Třetiny: 0:0, 2:1, 0:1
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2
Sestava Nymburka: Matoušek – Zeman, Kosejk, Kos, Cunik, Krejčík, Sem – Culka, Nýč, Dulovec – Dvořák, Turinský, Šimek – Lipták, K. Ton, Hertl – Martinec

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace