HC Benátky - NED Hockey Nymburk 2:2 pp (1:0, 0:0, 1:2)

22. 11. 2006

Nymburk uhrál v derby bod.

Domácí měli prakticky celý zápas pod kontrolou. Už v 6. min. využili první přesilovku za zcela zbytečný faul Krejčíka. Bombou od modré prostřelil Matouška mezi betony Pešek. Celý zbytek první třetiny patřil domácím, ti už ale další gól ani v dalších třech přesilovkách nepřidali.
I ve druhé části byli domácí lepším týmem. I když převaha už nebyla taková jako v první dvacetiminutovce domácí hráči hokejisty Nymburka ani ve druhé třetině k žádné vážnější šanci nepustili a tak brankář Barek likvidoval jen málo nebezpečné střely z dálky.
Na začátku poslední třetiny zvýšili domácí zásluhou dorážky Maříka na 2:0 a vzhledem k dosavadnímu vývoji zápasu, kdy Nymburk prakticky Barka neohrozil, se zdálo, že je rozhodnuto. Jenže hosté dokázali sedm minut před koncem zásluhou přesné Kosejkovi rány v přesilovce snížit. Kontaktní gól hostů otevřel hru a oba brankáři museli vzápětí likvidovat vyložené šance soupeře. Proti Barkovi neuspěl Šimek a z dorážky Dulovec na druhé straně předvedl parádní zákrok proti Kocmanovi Matoušek. Dvě a půl minuty před koncem však Nymburk přeci jen vvrovnal. Martinec podržel puk v útočném pásmu a Krejčík ranou na vyrážečku prostřelil Barka podruhé. Vyrovnávací gól domácí zcela omráčil. Do závěrečné sirény se už na nic nezmohli a v prodloužení se úplně vytratili z ledu. Za to, že domácí v prodloužení ubránili remízu mohou děkovat brankáři Barkovi. Ten nejprve famózním zákrokem zlikvidoval střelu Zemana a potom chytil samostatný nájezd Šimkovi. V další velké šanci přestřelil hostující Culka odkrytou branku.
Branky: 6. Pešek (Kocman), 46. Mařík (Jakeš) – 53. Kosejk (Gajovský), 58. Krejčík (Martinec)